Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Jak koronawirus wpływa na ceny paliw?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Mariusz Kapała Nabierająca rozpędu pandemia koronawirusa po raz kolejny tnie ceny paliw na stacjach. Wynosząca ponad 20 groszy skala obniżek cen benzyny Pb95 i oleju napędowego, o których pisaliśmy w ostatnim komentarzu, nie była dotychczas notowana, a jak wynika z najnowszego badania stacji również w tym tygodniu ceny wszystkich paliw tradycyjnych gwałtownie poszybowały w dół.

Na przestrzeni ostatnich kilku dniu oba gatunki benzyn potaniały o 24 oraz 22 grosze i w sprzedaży detalicznej są dziś oferowane po 4,69 i 4,33 zł/l. Jeszcze bardziej, bo o 25 groszy spadła średnia, ogólnopolska cena oleju napędowego, którego litr kosztuje przeciętnie 4,42 zł. Po raz ostatni w takich cenach kierowcy tankowali paliwa tradycyjne w 2017 roku.
 
U schyłku marca o 6 groszy obniżyła się także cena LPG, która wynosi aktualnie 1,99 zł/l, wracając tym samym po ponad 3 miesiącach do poziomu poniżej 2 zł.  

Zobacz także: Wady i zalety opon całorocznych
 
Na paliwowej mapie Polski nie ma dziś województw, w których średnie ceny benzyn i diesla przekraczałyby 5 zł. Regionem z najniższymi cenami Pb95 i Pb98 jest województwo świętokrzyskie, w którym tankuje się je po 4,15 i 4,51 zł/l. Olej napędowy jest natomiast najtańszy w województwie łódzkim, gdzie ta sama jego ilość kosztuje przeciętnie 4,29 zł, a autogaz ze średnią ceną 1,88 zł/l najmniej kosztuje na Opolszczyźnie i Śląsku.
 
W tym tygodniu najwyższą, średnią cenę Pb95 e-petrol.pl odnotował w województwach podkarpackim, kujawsko - pomorskim i zachodniopomorskim, gdzie wynosi ona 4,48 zł/l. W ostatnim z tych województw najwięcej płaci się również za tankowanie autogazu: 2,07 zł/l, a we wspomnianym również kujawsko-pomorskim także za zakup Pb98 i oleju napędowego: 4,87 i 4,56 zł/l.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2020-03-25
Pb 98 4,69
Pb 95 4,33
ON 4,42
LPG 1,99

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: SUV-y Škody. Kodiaq, Karoq i Kamiq. Trojaczki w komplecie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości