Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Jakie wiadomości dla kierowców?

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Fot. Archiwum Ostatnie dni przynosiły wyraźne obniżki w cenach hurtowych, a z tego może zapewne w krótkim czasie wyniknąć obniżka dotycząca już bezpośrednio tankujących na rodzimych stacjach paliwowych. Ile zatem zapłacimy za tankowanie?
Spadki, które pojawiają się na rynkach światowych w krótkim czasie wpłynęły na kształtowanie cen na rynku polskim. Ropa wydaje się oddalać od granicy 50 dolarów i zmiana może tym samym stanowić miły prezent w ostatnim tygodniu wiosny.
 
Polskie rafinerie obniżają poziomy cen

W cenach wszystkich paliw w hurcie byliśmy w tym tygodniu świadkami obniżek. Dla benzyn skala wynosi około 25 zł/m sześc. Obecna cena benzyny 95-oktanowej to 3504 zł/m sześc., a dla odmiany 98-oktanowej jej obecna średnia cena to 3744 zł/m sześc. O ponad 30 zł obniżyła się natomiast średnia cena oleju napędowego, która w tej chwili lokuje się na poziomie 3365 zł/m sześc. Mniejsze redukcje w poziomie cen hurtowych dotyczyły oleju opałowego, który w tej chwili kosztuje 2147 zł/m sześć - o 10 zł niżej niż w ubiegłym tygodniu.
 
O ile taniej może być w detalu?
 
W ostatnich dniach wiosny, które przypadną na przyszły tydzień spodziewamy się, że cena średnia benzyny 98-oktanowej wynieść może między  4,76 a 4,85 zł/l. Dla najpopularniejszego paliwa odbiorców indywidualnych, czyli Pb95 oczekujemy ulokowania się cen w przedziale 4,42-4,51 zł/l. Diesel w najbliższym tygodniu może z kolei obniżyć swe ceny i sięgnąć nawet poziomu 4,21 zł/l. Autogaz natomiast może - z uwagi na zwyżki w hurcie - nieznacznie podrożeć, a poziom cen tego paliwa zamknąłby się w przedziale 1,58-1,64 zł/l.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2016-06-15
Pb 98 4,84
Pb 95 4,50
ON 4,26
LPG 1,59

PLN brutto/l

                                                                                                                                  Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości