Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Jedno z paliw mocno drożeje

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Mariusz Kapała Jak wynika z najnowszego badania stacji, przeprowadzonego przez e-petrol.pl, w tym tygodniu wzrosły ceny oleju napędowego i LPG. Znacząca podwyżka dotyczy zwłaszcza autogazu, który w ciągu ostatnich dni w sprzedaży detalicznej podrożał aż o 13 groszy.

Tak duży wzrost średniej, ogólnopolskiej ceny LPG nie jest zaskoczeniem, ponieważ w trakcie minionych kilku tygodni paliwo to, w związku z problemami z jego z podażą, wyraźnie drożało w dostawach do stacji. 

O 6 groszy więcej kierowcy płacą również za tankowanie diesla, co jest powodowane wzrostem jego hurtowych cen oraz niskimi marżami uzyskiwanymi z jego sprzedaży przez operatorów stacji. 
 
Na stabilnym od miesiąca poziomie pozostają natomiast w dalszym ciągu ceny benzyn Pb95 i Pb98, które wynoszą 4,92 i 5,25 zł/l. 
 
 
Aktualnie benzyna 95-oktanowa i olej napędowy są najtańsze na stacjach województwa wielkopolskiego, na których kosztują one przeciętnie 4,89 i 4,94 zł/l . Za tankowanie mocniejszej odmiany benzyny oraz autogazu najmniej płacą zaś kierowcy na Śląsku, gdzie litr Pb98 jest sprzedawany średnio po 5,15 zł, a taka sama ilość LPG 2,07 zł.
 
W tym tygodniu najwyższe ceny Pb95 e-petrol.pl zarejestrował w województwie lubuskim i zachodniopomorskim, w których jej litr kosztuje 4,95 zł. Benzyna Pb98 jest zaś najdroższa na Lubelszczyźnie oraz Kujawach i Pomorzu, gdzie sprzedaje się ją po 5,30 zł/l. Zakup oleju napędowego i LPG kosztuje najwięcej na Mazowszu: 5,02 i 2,19 zł/l.  

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2019-11-20
Pb 98 5,25
Pb 95 4,92
ON 4,99
LPG 2,12

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Kia Stonic w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • adamss (gość)

  Nic nowego już po wyborach

 • modnik (gość)

  Jak na razie cena benzyny jest ok szczególnie gdy moje auris spala około 5l na 100km, nie ma tragedii gazować bez sensu na chwile obecną przy moich przebiegach

 • Dolejlama (gość)

  Raczej: nic nowego, od grudnia gaz zimowy.

 • Marek (gość)

  Taka podwyżka to tak jakby jej nie było. W moim tivoli mam instalację lpg, więc i tak tanio tankuje. Gaz bardziej się opłaca niż benzyna i mi to pasuje ;)

 • sepsa (gość)

  Jesienią zawsze gaz drożeje - więcej propanu w składzie

 • Roman. Białystok (gość)

  Uważam że, lpg jest za tanie i żądam podwyżki. Głosujcie na Dude

 • Sławek (gość)

  Działa żal ci dupę ściska to se załóż gaz biedaku

 • sultan101 (gość)

  LPG w Darłowie ( zachodniopomorskie) 2,64 ...k.....

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości