Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Ceny paliw. Jedno z paliw mocno tanieje

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Mariusz Kapała Sytuacja na detalicznym rynku paliw jest stabilna i za tankowanie benzyny i oleju napędowego kierowcy płacą obecnie tyle samo co na początku kwietnia. Wyjątkiem jest autogaz, który w ostatnich dniach wyraźnie potaniał.

Wysokie ceny ropy naftowej cały czas nie dają szans na solidniejsze obniżki na stacjach i od kilku tygodni obserwujemy stabilizację cen paliw na wysokich poziomach.

Paliwa w rafineriach rekordowo drogie

W mijającym tygodniu w cennikach krajowych producentów paliw obserwowaliśmy systematyczne podwyżki i od ubiegłego piątku benzyna bezołowiowa 95 podrożała o 76 złotych a olej napędowy o 75 złotych. Metr sześcienny benzyny ze standardową zawartością oktanów kosztuje dzisiaj w hurcie średnio 4138,00 zł. Diesel jest wyceniany na 4080,60 zł za 1 000 litrów. Za oba gatunki paliw trzeba zapłacić najwięcej od początku roku.Przecena autogazu na stacjach.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Przecena autogazu na stacjach

Kierowcy od kilku tygodni na stacjach obserwują niewielki zmiany cen. Od końca marca olej napędowy kosztuje niezmiennie 5,19 zł/l. Benzyna 95-oktanowa, po jednogroszowej podwyżce przed tygodniem, w tym tygodniu potaniała o grosz i znowu płacimy za nią średnio w Polsce 5,25 zł/l. Z tej stabilizacji wyrwał się jedynie autogaz, który potaniała aż o 12 groszy i przy cenie 2,39 zł/l jest najtańszy od ponad dwóch miesięcy.

Nasza prognoza dla detalicznego rynku paliw na ostatni tydzień kwietnia zakłada niewielkie zmiany cen z możliwością dalszych obniżek w przypadku autogazu. Przewidywane przedziały cenowe dla poszczególnych gatunków paliw na drugi tydzień maja wyglądają następująco: 5,21-5,31 zł/l dla 95-oktanowej benzyny, dla diesla 5,15-5,26 zł/l oraz 2,37-2,43 zł/l dla autogazu.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2021-05-05
Pb 98 5,58
Pb 95 5,25
ON 5,19
LPG 2,39

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Nissan Qashqai w nowej odsłonie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości