Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw: Jest niewielki spadek

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Ceny paliw: Jest niewielki spadek Średnio za litr benzyny Pb95 musimy zapłacić 5,13 zł. Na krajowych stacjach paliw kolejny tydzień z rzędu obserwujemy symboliczny spadek cen.

Średnio za litr benzyny Pb95 musimy zapłacić 5,13 zł - tylko 1 grosz mniej niż przed tygodniem.

Ceny na stacjach w Polsce przestały rosnąć wraz z początkiem maja tego roku. Wówczas za litr Pb95 płaciliśmy średnio 5,18 zł.

- W ciągu 6 ostatnich tygodni benzyna potaniała zaledwie 5 groszy na litrze - zauważa Urzszula Cieślak z BM Reflex, firmy monitorującej rynek paliw. - W porównaniu z rokiem ubiegłym za benzynę płacimy ponad 40 groszy za litr więcej. Oczywiście im bliżej wakacji tym na stacjach paliw będziemy obserwowali coraz większe zróżnicowanie poziomu cen.

Obecnie ceny Pb95 w kraju wahają się między 4,99 zł a 5,20 zł za litr. Od dwóch tygodni poniżej poziomu 5 zł/l pozostają średnie detaliczne ceny oleju napędowego.

- W minionym tygodniu litr oleju na krajowych stacjach kosztował średnio 4,97 zł, czyli zaledwie 2 gr mniej niż tydzień wcześniej - przypomina Cieślak. - Od początku maja olej napędowy potaniał 11 groszy na litrze. W skali roku natomiast diesel jest o 54 groszy droższy.

Nadal bardzo stabilne pozostają ceny autogazu. Od początku roku LPG potaniał 13 groszy i obecnie średnia detaliczna cena tego paliwa w kraju kształtuje się na poziomie 2,49 zł/l.

- Do końca czerwca na krajowych stacjach paliw nie powinniśmy obserwować większych zmian cen w przypadku benzyny i autogazu - prognozuje ekspertka. - Natomiast nie wykluczone, że średnia cena diesla ponownie przekroczy poziom 5 zł/l. Wzrost o 2-5 groszy na litrze jest bardzo prawdopodobny.

Co prawda na rynku ropy naftowej obserwowaliśmy gwałtowny spadek cen, jednak jednocześnie znacznie osłabiła się złotówka w konsekwencji czego na rynku hurtowym nie obserwujemy obniżek cen.

Ceny paliw: Jest niewielki spadek
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Ceny paliw: Jest niewielki spadek

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości