Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Jeżdzisz takim autem? Więcej zapłacisz

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Krzysztof Kapica Średnia detaliczna cena 95-oktanowej benzyny w notowaniu e-petrol od sześciu tygodni utrzymuje się na niezmienionym poziomie. Na stacjach wyhamowały też podwyżki cen oleju napędowego. Tempa nie zwalnia za to autogaz, który drugi tydzień z rzędu wyraźnie drożeje.

Średnio za litr benzyny bezołowiowej 95 (niezmiennie od połowy października) płacimy 4,92 PLN.  Na poziomie z ubiegłego tygodnia, w notowaniu realizowanym na podstawie danych zebranych przez e-petrol.pl i użytkowników aplikacji tuTankuj, utrzymała się też cena oleju napędowego. Tankowanie diesla to średnio w Polsce wydatek rzędu 4,99 PLN/l. Litr autogazu podrożał o 7 groszy i kosztuje w tym tygodniu 2,19 PLN. W zaledwie dwa tygodnie cena LPG na stacjach wzrosła o 10 proc. a sytuacja na hurtowym rynku tego paliwa wskazuje na to, że w najbliższych dniach tempo podwyżek nie będzie słabło.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Najtańszym pod względem cen paliw regionem  jest w tym tygodniu województwo wielkopolskie. Najmniej zapłacimy tankując tam 95-oktanową benzynę i olej napędowy. Ta pierwsza kosztuje w Wielkopolsce średnio 4,89  PLN/l, a olej napędowy 4,94 PLN/l. W tym regionie najtańszy jest też autogaz z ceną na poziomie 2,17 PLN/l. 
 
Tyle samo za litr LPG płacą kierowcy na Lubelszczyźnie i w województwie lubuskim. Na drugim cenowym biegunie znajduje się Mazowsze, gdzie najdroższe są wszystkie podstawowe gatunki paliw. Benzyna bezołowiowa 95 w województwie mazowieckim kosztuje średnio 4,96 PLN/l, olej napędowy 5,05 PLN/l a autogaz 2,34 PLN/l.
 
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2019-11-27
Pb 98 5,25
Pb 95 4,92
ON 4,99
LPG 2,19

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Kia Stonic w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Kierownik (gość)

  Mogło być taniej ale nic nie poradzimy takie mamy czasy.

 • Tom (gość)

  Po wyborach można już doić

 • goac (gość)

  Ale niech pisiorom przypomną że w mają prezydenckie i żeby obniżyli, pokazując że oni cuda sprawiają

 • Raf (gość)

  To normalne że drożeje zima zawsze tak jest. Dla przypomnienia i tak jest tańszy o 0.6 gr niż w wspaniałym 2012 roku za rządów POpaprańców

 • yihenek (gość)

  Jazda na gazie i tak nadal jest tańsza, a do tego bardziej ekologiczna. Najlepiej weźcie udział w konkursie i sami przejdźcie na gaz. Można wygrać instalację za pół ceny i jeździć na gazie za pół ceny. https://www.facebook.com/AutorokGarage/photos/a.123110052418662/164766461586354/ https://posts.gle/6GNbA

 • piterr (gość)

  ..w 2014r lipiec przechodziłem na emeruturę i od razu pojechałem nad nasze morze do Miedzyzdrojów, za litr ropy płaciłem 6,35 zł to na razie za pisiorów nie jest żle!!!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości