Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Kolejne rekordy pobite

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Piotr Krzyżanowski Zgodnie z oczekiwaniami analityków e-petrol.pl, w związku z wysokimi cenami ropy oraz paliw w międzynarodowej i krajowej sprzedaży hurtowej, w tym roku wyjazdy na majówkę okazały się wyjątkowo drogie.

W porównaniu do sytuacji sprzed roku ceny wszystkich paliw są znacząco wyższe, a najbardziej jest to widoczne w przypadku oleju napędowego. Diesel na przestrzeni 12 miesięcy podrożał aż o 40 groszy i kosztuje teraz średnio 5,19 zł/l. Litr benzyny 95-oktanowej kosztuje o 32 grosze więcej niż rok temu - 5,20 zł/l, a cena autogazu wzrosła o 16 groszy do poziomu 2,23 zł/l. Na przestrzeni ostatniego tygodnia natomiast e-petrol.pl odnotował 5 groszowe podwyżki cen autogazu i oleju napędowego. Cena popularnej "95-tki" w ciągu ostatniego tygodnia poszła do góry o 2 grosze.

Aktualnie do regionów z najniższymi cenami paliw należy: województwo łódzkie, gdzie najmniej płaci się za benzynę Pb95 - 5,15 zł/l i Opolszczyzna, gdzie litr diesla kosztuje przeciętnie 5,13 zł.

Zobacz także: Oto światowy samochód roku 2019

Najwyższe ceny paliw e-petrol.pl zarejestrował natomiast w minionym tygodniu w województwie lubuskim, gdzie najwięcej płaci się za 95-oktanową benzynę - średnio 5,27 zł/l, w Małopolsce, w której zakup litra oleju napędowego to wydatek rzędu 5,25 zł oraz na Mazowszu z najwyższą ceną gazu samochodowego - 2,28 zł/l.

 

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2019-05-02
Pb 98 5,54
Pb 95 5,20
ON 5,19
LPG 2,23

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Kia Stonic w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • borek (gość)

  Ciągle w górę... a kiedy podatki w dół ?

 • vitosek (gość)

  Przy spalaniu 6l na 100km w mojej c-hr nie odczuwam tego jeszcze tak bardzo, szczególnie patrząc na przebiegi jakie robię. Fakt jest jeden te ceny przy Polskich realiach to porażka

 • seba (gość)

  panie "dziennikarzu" , jakie rekordy pobite ?? sprawdz pan ceny 10 lat temu jak pensja minimalna była 1000 na reke, teraz jest 1700 na reke, co pan tu piszesz, masz pan rozum ??

 • Romano 27 (gość)

  Tak czy siak nie trzeba być kierowcą żeby wiedzieć że połowa ceny paliwa to podatki wystarczyło by chcieć je obniżyć ale rząd nic nie robi tylko jeszcze je podwyższa. Wystarczy nie kraść

 • Boxer (gość)

  Ktoś musi wybulìć na 500+ czemy nie kierowcy?

 • Vogi (gość)

  Jakie 5,19 za ropę w Poznaniu taniej niż 5.27 nie kupisz ale brednia z tymi średnimi

 • druga strona medalu (gość)

  ktoś musi zapłacić za kiełbasę wyborczą

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości