Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw lekko w dół. Tanieją benzyna Pb95 i olej napędowy

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Najpopularniejsze paliwa (benzyna Pb95 i olej napędowy) na stacjach paliw są tańsze niż przed tygodniem. Ceny mocno się różnią zależnie od regionu Polski.

Cotygodniowe badanie detalicznych cen paliw przeprowadzone przez firmę doradczą e-petrol.pl pokazuje, że tankowanie jest tańsze niż przed tygodniem. Spadają ceny najpopularniejszych paliw: benzyny Pb95 i oleju napędowego.

Benzyna bezołowiowa 95 kosztuje o jeden grosz mniej niż przed tygodniem. Różnica niewielka, ale warty odnotowania jest fakt, że to pierwsza obniżka od lutego tego roku. Na rekordowo wysokim poziomie utrzymuje się średnia cena benzyny Pb98, która kolejny tydzień z rzędu kosztuje 5,39 zł/l.

Zobacz: Ceny paliw nie spadają, choć na świecie ropa w dół

Cena oleju napędowego zmierza powoli w kierunku pięciu złotych. Średnio za litr paliwa do pojazdów z silnikiem Diesla płaci się 5,03 zł. To spadek o dwa grosze. Stabilnie zachowuje się średnia cena autogazu, który kosztuje tyle samo co przed tygodniem (2,52 zł/l).

Na Śląsku tankując diesla zapłacimy średnio 4,98 zł/l. Mieszkańcy sąsiedniej Opolszczyzny płacą za ten sam rodzaj paliwa o 10 groszy więcej (najwięcej w kraju). Za benzynę Pb95 najmniej płacą mieszkańcy Dolnego Śląska, których litr tego paliw kosztuje średnio 5,14 zł. Rekordowo drogo tankowanie wychodzi w województwie zachodniopomorskim, w którym średnia cena benzyny bezołowiowej 95 wynosi 5,23 zł.

W dużych miastach średnia cena benzyny Pb95 waha się od 5,12-5,27 zł za litr. Najmniej płacą łodzianie, a najwięcej mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego. Olej napędowy najtaniej można zatankować w Krakowie, Bydgoszczy i we Wrocławiu. Najdroższy ponownie jest Gorzów Wlkp.

Źródło: Samar.pl

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości