Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. LPG tanieje

Data publikacji: Autor: Paweł Piątek/e-petrol.pl

W pierwszych dniach sierpnia właściciele samochodów z instalacją LPG mają powody do zadowolenia, ponieważ paliwo to po raz kolejny od końca maja potaniało. Na przestrzeni ostatnich dni obniżka była zauważalna i wyniosła 4 grosze. Aktualna średnia cena litra LPG wynosi 2 zł, a na części stacji w Polsce można je zatankować znacznie taniej.

Fot. Krzysztof Kapica W pierwszych dniach sierpnia właściciele samochodów z instalacją LPG mają powody do zadowolenia, ponieważ paliwo to po raz kolejny od końca maja potaniało. Na przestrzeni ostatnich dni obniżka była zauważalna i wyniosła 4 grosze. Aktualna średnia cena litra LPG wynosi 2 zł, a na części stacji w Polsce można je zatankować znacznie taniej.

W przeciwieństwie do autogazu o grosz podrożała popularna "95", która kosztuje 5,17 zł/l, natomiast cena "98" wynosi tyle samo co przed tygodniem: 5,49 zł/l. Również o grosz zmieniła się cena oleju napędowego, który potaniał i jest oferowany na stacjach po 5,07 zł/l.

Zobacz także: Czy można nie płacić OC kiedy auto tylko stoi w garażu?

W tym tygodniu paliwa tradycyjne w najniższych cenach można kupić na Śląsku, gdzie benzyny są sprzedawane po 5,07 i 5,36 zł/l, a olej napędowy kosztuje średnio 5 zł. Najtańszy autogaz e-petrol.pl odnotował zaś w województwie świętokrzyskim, gdzie jego cena wynosi 1,87 zł/l.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2019-08-07
Pb 98 5,49
Pb 95 5,17
ON 5,07
LPG 2,00

PLN brutto/l

Regionami z najdroższą benzyną są w tym tygodniu Podlasie i Opolszczyzna, na których płaci się za nie 5,21 i 5,56 zł/l. Napęd najwięcej kosztuje na stacjach Warmii i Mazur: 5,13 zł/l, a gaz samochodowy na Mazowszu: 2,08 zł/l.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.

Zobacz także: Testujemy Volkswagena Polo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • jacek (gość)

  I bardzo dobrze, patrząc na ceny na stacjach w ogóle nie żałuję, ze zdecydowałem się na założenie od razu instalacji przy kupnie xlv. Oszczędność mega duża. A silnik dobrze pracuje

 • Krzysiek (gość)

  Mając LPG przestałem denerwować się i liczyć każdą złotówkę przy benzynie za 5zł. Co miesiąc 2 stówy w kieszeni.

 • Ryba (gość)

  Niby LPG nie jest tak szkodliwy jak benzyna czy diesel dlatego wszystkim powinno zależeć na niskiej cenie i jak największej liczbie kierowców jeżdżących na tym paliwie.

 • maxym (gość)

  Może i tanieje, ale są modele w których lpg jest zbędny bo hybrydy jak prius same w sobie oszczędne, a jednak auto na tradycyjnym paliwie lepsze. Chociaż są i tacy co takie auta gazują, a to już raczej zbędny zabieg

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości