Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Masz auto na gaz? Mamy dobrą wiadomość!

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Archiwum PPG W połowie maja e-petrol.pl ponownie ma dobre wiadomości dla tankujących LPG. Choć w porównaniu do poprzedniego tygodnia obniżki wyhamowały, średnia, ogólnopolska cena tego paliwa spadła o kolejne 7 groszy i wynosi dziś 2,32 zł/l.

Ceny benzyn zmieniły się zaledwie symbolicznie - za Pb98 kierowcy płacą o 2 grosze mniej niż przed kilkoma dniami, tj. 5,56 zł/l. Pb95 podrożała natomiast o grosz i kosztuje aktualnie tyle samo co przed dwoma tygodniami - 5,26 zł/l. Od końca marca stabilna pozostaje zaś cena oleju napędowego, oferowanego na stacjach po 5,19 zł/l.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Najniższe ceny benzyny Pb95 e-petrol.pl odnotował w tym tygodniu w województwie śląskim, gdzie za jej litr płaci się przeciętnie 5,17 zł. W tej części Polski najmniej kosztuje również Pb98 i diesel: 5,46 oraz 5,11 zł/l. Poza Górnym Śląskiem tankowanie Pb98 tyle samo kosztuje w województwie lubuskim i wielkopolskim, a diesla w lubuskim i łódzkim. W ostatnim z tych regionów zarejestrowaliśmy także najniższe ceny autogazu, oferowanego na jego stacjach po 2,28 zł/l.

Najdrożej jest natomiast na Mazowszu oraz Kujawach i Pomorzu. W centralnej części Polski najwięcej płaci się za Pb95 i olej napędowy: 5,34 i 5,28 zł/l, a w województwie kujawsko-pomorskim za Pb98 i LPG: 5,67 i 2,43 zł/l.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2021-05-12
Pb 98 5,56
Pb 95 5,26
ON 5,19
LPG 2,32

Ceny w zł/litr.

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Nissan Qashqai w nowej odsłonie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • julas (gość)

    Mnie ta informacja bardzo cieszy. Gaz w dół taniej jeżdżę

  • strąk (gość)

    Mam priusa hybrydowego i wielu mówi, abym zagazował, ale to i tak mało pali. Niestety w wawie wszędzie z gazem nie wjedzie

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości