Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Na mapie Polski wyróżnia się Wielkopolska

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Wojciech Matusik Podwyżki detalicznych cen paliw zdają się nie mieć końca, a do widoku ponad 6 złotych za litr benzyny czy diesla na poszczególnych stacjach kierowcy zdążyli się już niestety przyzwyczaić. W tym tygodniu nawet średnie, ogólnopolskie ceny paliw przekroczyły po raz pierwszy w historii notowań e-petrol.pl niechlubną granicę 6 złotych.

Z najnowszego monitoringu e-petrol.pl wynika, że utrzymujące się na wysokim poziomie ceny ropy powodują, że paliwa w Polsce jeszcze nigdy nie były tak drogie jak obecnie. Litr benzyny Pb95 po dwugroszowej podwyżce kosztuje aktualnie średnio 6,01 zł. O 3 grosze wzrosła również przeciętna cena oleju napędowego, która wynosi obecnie 6,02 zł/l. Najbardziej podrożał jednak autogaz, co jest spowodowane pogłębiającymi się kłopotami z jego dostępnością w sprzedaży hurtowej. Dziś LPG jest droższe o 8 groszy niż przed tygodniem i jest oferowane na stacjach po 3,34 zł/l.

Na paliwowej mapie Polski wyróżnia się dziś Wielkopolska - jedyny region, w którym średnia cena benzyny Pb95 nie przekroczyła poziomu 6 złotych i wynosi 5,98 zł/l.

Zobacz także: Koniec silników spalinowych? Polska za zakazem sprzedaży

W tym województwie najmniej płaci się też za litr oleju napędowego - 6 zł oraz za tę samą ilość autogazu sprzedawanego po 3,28 zł (identyczna cena tego paliwa obowiązuje również na Podlasiu).

Tankowanie "95" i diesla kosztuje najwięcej na Mazowszu i w Małopolsce, gdzie ich litr kosztuje odpowiednio 6,04 i 6,05 zł (tę samą cenę benzyny Pb95 e-petrol.pl zarejestrował również na Podlasiu). LPG z ceną 3,38 zł/l jest natomiast najdroższe na Lubelszczyźnie i w województwie świętokrzyskim.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2021-11-17
Pb 98 6,29
Pb 95 6,01
ON 6,02
LPG 3,34

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Nissan Qashqai trzeciej generacji

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości