Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Na stacjach drożeją benzyny

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Grzegorz Mehring Jak wynika z najnowszego monitoringu e-petrol.pl, w porównaniu do zeszłego tygodnia w górę poszły jedynie ceny benzyn, a skala tych wzrostów jest symboliczna.
Chociaż od połowy lipca w sprzedaży hurtowej oba gatunki benzyn wyraźnie taniały, tankujący je kierowcy aktualnie płacą za nie więcej niż przed tygodniem. Powodem takiej sytuacji jest wskazywany już przez e-petrol.pl niski poziom marż detalicznych uzyskiwanych ze sprzedaży tych paliw przez operatorów stacji. I tak na przestrzeni ostatnich kilku dni litr Pb98 podrożał o 2 grosze i kosztuje średnio 4,66 zł, natomiast ta sama ilość Pb95 jest droższa o grosz i oferuje się ją przeciętnie po 4,33 zł. Ceny oleju napędowego i LPG pozostają natomiast na tych samych poziomach i wynoszą 4,27 oraz 1,99 zł/l. 
 
 
Na paliwowej mapie Polski tradycyjnie wyróżnia się województwo śląskie, w którym e-petrol.pl zarejestrował najniższe ceny benzyn i diesla: 4,28; 4,53 i 4,21 zł/l. Za autogaz najmniej płaci się zaś na Opolszczyźnie, gdzie jego litr kosztuje średnio 1,94 zł. 
 
W tym tygodniu Pb95 jest najdroższa we wspomnianym województwie opolskim i podkarpackim, w których jej litr oferowany jest za 4,40 zł. Opolszczyzna jest także tym regionem kraju, w którym najwięcej płaci się za Pb98 - 4,75 zł/l. Na Podkarpaciu zaś e-petrol.pl odnotował również najwyższą, średnią cenę diesla - 4,34 zł/l. W województwie zachodniopomorskim najdroższe jest LPG, które kosztuje tam 2,09 zł/l.
 
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2020-07-29
Pb 98 4,66
Pb 95 4,33
ON 4,27
LPG 1,99

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: SUV-y Škody. Kodiaq, Karoq i Kamiq. Trojaczki w komplecie

</p

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Andrzej (gość)

  Bajki gaz w Bielsku Białej 2.19

 • Andrzej (gość)

  Bajki gaz w Bielsku Białej 2.19

 • Andrzej (gość)

  Bajki gaz w Bielsku Białej 2.19

 • Andrzej (gość)

  Bajki gaz w Bielsku Białej 2.19

 • ech.. (gość)

  "Powodem takiej sytuacji jest wskazywany już przez e-petrol.pl niski poziom marż detalicznych uzyskiwanych ze sprzedaży tych paliw przez operatorów stacji." Pitolenie... skoro ceny hutrowe maleją to automatycznie marża jest wyższa, więc takie tłumaczenie podwyżek może trafić jedynie do idiotów....

 • Marianna i Seba (gość)

  Barylka po 120$ cena pb 4,80, barylka po 40$ pb po 4,40. A pisiory nic nie robia tylko rozdaja nierobom.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości