Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Na stacjach na razie bez zmian

Data publikacji: Autor: Stanisław Rochowicz

Zgodnie z prognozami portalu e-petrol.pl w tym tygodniu tankowanie kosztuje prawie tyle samo co w połowie stycznia, a symboliczne zmiany dotyczą jedynie cen benzyny Pb98 i autogazu. Benzyna podrożała o 1 grosz i średnio na polskich stacjach jest sprzedawana po 5,09 zł/l, natomiast autogaz potaniał o 2 grosze i kosztuje 2,25 zł. Od dwóch tygodni kierowcy płacą zaś za benzynę Pb95 niezmiennie 4,75 zł/l, a za diesla 4,99 zł/l.

Fot. Wojciech Matusik Zgodnie z prognozami portalu e-petrol.pl w tym tygodniu tankowanie kosztuje prawie tyle samo co w połowie stycznia, a symboliczne zmiany dotyczą jedynie cen benzyny Pb98 i autogazu. Benzyna podrożała o 1 grosz i średnio na polskich stacjach jest sprzedawana po 5,09 zł/l, natomiast autogaz potaniał o 2 grosze i kosztuje 2,25 zł. Od dwóch tygodni kierowcy płacą zaś za benzynę Pb95 niezmiennie 4,75 zł/l, a za diesla 4,99 zł/l.

W drugiej połowie stycznia do najtańszych województw w Polsce należą: Świętokrzyskie i Śląskie, gdzie najtaniej można kupić "95" - po 4,59 zł/l. Na Śląsku najmniej zapłacimy także za "98" i olej napędowy, które oferowane są tam w tej samej cenie: 4,86 zł/l. Gaz samochodowy natomiast jest najbardziej atrakcyjny cenowo we wspomnianym już rejonie Świętokrzyskiego, gdzie zakup jego litra to wydatek równy 2,10 zł.

O tym, na której stacji korzystnie jest w tym tygodniu napełnić bak paliwem, informuje kierowców szczegółowo aplikacja tuTankuj. Jej użytkownicy zarejestrowali najniższą cenę dla Pb95 (4,28 zł/l) w Mielcu, a diesla w Katowicach (4,64 zł/l). Także w tym mieście została znaleziona rekordowo niska cena LPG - 1,88 zł/l.

Zobacz także: Felgi. Jak o nie zadbać?

Najdrożej jest w tym tygodniu zaś na Opolszczyźnie, gdzie litr Pb95 kosztuje 4,87 zł, Kujawach i Pomorzu - regionach z najwyższą ceną za mocniejszą benzynę - 5,24 zł/l, na Mazowszu i Pomorzu z ceną 5,08 za litr diesla (tyle samo kosztuje on w województwie opolskim). W województwie pomorskim również najwięcej płacimy za autogaz - 2,33 zł/l.

Ceny w zł/litr.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2019-01-23
Pb 98 5,09
Pb 95 4,75
ON 4,99
LPG 2,25

Źródło: e-petrol.pl/Information Market


Zobacz także: Seat Ibiza 1.0 TSI w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • scand (gość)

    Koło mnie na Orlenie i Shellu od wczoraj o 5 gr drożej niż dotychczas. Na cirle K ceny nie zmienili, ale w niedzie;e było tam o 10gr drożej niz na Shellu i 15 gr drożej niz na Orlenie

  • Hatek (gość)

    Lublin. Ceny oleju napędowego na początku tygodnia w górę o kilka groszy (pb95 z grubsza bez zmian) na każdej niemal stacji (oprócz marketowych jak Auchan)... To tyle w temacie utrzymania się cen. Ropa na rynkach w górę to i cena na stacjach też ekspresowo. Szkoda że nie potrafią tak szybko działać jak ceny ropa spadają... Żenada

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości