Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw: na stacjach obniżki (jeszcze) trwają

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: Archiwum Polskapresse W tym tygodniu badanie cen na stacjach realizowane przez portal e-petrol.pl przyniosło po raz kolejny spadek cen. Dla benzyny 95 to jedenaste z kolei notowanie spadkowe - od połowy września litr Pb95 potaniał o 38 groszy.

Jeśli chodzi o spadki cen oleju napędowego - pasmo trwa od dziesięciu tygodni. To paliwo od połowy września obniżyło swą cenę Fot: Archiwum Polskapresseo 28 gr/l. Ten tydzień jednak pokazuje już tylko nieznaczne ruchy w dół. Benzyna bezołowiowa 95 kosztuje bowiem 5,31 zł/l, czyli o trzy grosze mniej niż tydzień temu, zaś olej napędowy z ceną 5,39 zł/l jest tylko o 1 grosz tańszy niż przed tygodniem. Benzyna 98 w tym tygodniu potaniała o 1 grosz i kosztuje 5,59 zł/l. W tym tygodniu także kolejny raz drożeje autogaz, którego średnia cena ogólnopolska wynosi 2,64 zł/l - 2 gr więcej niż przed tygodniem. W prognozowaniu dalszych obniżek dla paliw tradycyjnych należy jednak być ostrożnym, te bowiem na razie mogą być minimalne.

Oglądając mapę Polski pod kątem cen paliw - najtaniej prezentuje się Pomorze z ceną benzyny wynoszącą 5,24 zł/l i Górny Śląsk z ceną diesla wynoszącą 5,31 zł/l. Autogaz najtańszy jest na Lubelszczyźnie - kosztuje on tam 2,61 zł/l. Najdroższym regionem Polski w tym momencie jest Mazowsze - za litr Pb95 płaci się tam 5,45 zł/l, a w przypadku diesla 5,48 zł/l. Najdroższy autogaz sprzedawany jest w województwie świętokrzyskim - kosztuje on 2,71 zł/l.

Stolicą wojewódzką o najtańszej benzynie był w tym tygodniu Gdańsk z poziomem średnim 5,23 zł/l. Katowice wybiły się na czoło jeśli chodzi o najtańszego diesla - kosztuje on tam 5,32 zł/l. Najwyższe ceny widzimy w tym tygodniu w Olsztynie. Litr ON kosztował tam 5,61 zł/l, a litr Pb95 - 5,59 zł/l. W przypadku autogazu najtaniej sprzedawano go w Bydgoszczy - po 2,57 zł/l, a najdrożej w Warszawie - po 2,72 zł/l.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce (ceny w zł/litr)

Aktualizacja

2013-11-20

Pb 98

5,59

Pb 95

5,31

ON

5,39

LPG

2,64

źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości