Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw nareszcie w dół, ale niedługo znów podskoczą

Data publikacji: Autor: Bartosz Gubernat

Ceny paliw nareszcie w dół, ale niedługo znów podskoczą Na polskich stacjach paliw benzyna jest nieco tańsza, ale ciągle kosztuje powyżej 5 zł za litr. Odrobinę taniej może być dopiero w połowie lipca, ale potem ceny zaczną znowu rosnąć.

Jak wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez firmę analityczną e-petrol.pl, w ubiegłym tygodniu paliwa nieco potaniały. Aktualnie średnia cena benzyny w Polsce to 5,07 zł, a olej napędowy kosztuje 4,92 zł.

zobacz także Niektórzy tankują po 4 zł za litr. Sprawdź jak

Najtańszą benzynę, średnio po 5,03 zł tankują mieszkańcy woj. dolnośląskiego. Najdroższa, po 5,10 zł jest w woj. opolskim. Diesel najtańszy jest w woj. śląskim - 4,86 zł, a najdroższy w woj. zachodniopomorskim - 4,96 zł.

Wśród miast wojewódzkich najtańszy jest Wrocław, gdzie olej napędowy kosztuje średnio 4,88 zł a benzyna 95 5,02 zł. Na drugim biegunie są Olsztyn i Rzeszów z cenami na poziomie 4,99 zł za litr ropy i 5,10 zł za etylinę 95.

zobacz także Benzyna 95, czy 98? Kiedy opłaca się tankować droższe paliwo?

Zdaniem Jakuba Boguckiego, analityka rynku paliw z portalu e-petrol.pl, ostatnie obniżki cen paliw to jednak tylko chwilowa zmiana na korzyść.

- Jeszcze przez kilkanaście dni ceny mogą lekko spadać. Prognozujemy, że benzyna potanieje maksymalnie do 5,01 zł, a olej napędowy do 4,80 zł. Potem zaczną znowu drożeć. 95-ka jeszcze na wakacjach powinna wrócić do poziomu 5,14 zł – przewiduje Jakub Bogucki.

Bartosz Gubernat

Ceny paliw nareszcie w dół, ale niedługo znów podskoczą
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Ceny paliw nareszcie w dół, ale niedługo znów podskoczą

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości