Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Niebezpieczny fake news rozprzestrzenia się w sieci. Kolejne kłamstwa na temat paliwa

Data publikacji: Autor: Małgorzata Puzyr / Polskatimes.pl

Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz W internecie krąży kolejne kłamstwo dotyczące paliwa od Orlenu. Można w nim przeczytać, że uchodźcy z Ukrainy będą płacić na stacjach benzynowych jedynie 2 zł za litr benzyny i ropy, podczas gdy Polacy zapłacą standardową cenę.

"#Pilne Prezes Daniel Obajtek ogłosił, że paliwo na stacjach Orlen dla obywateli Ukrainy będzie w stałej cenie - 2 zł/litr. Cena ta dotyczy zarówno benzyny jak i ropy #wojna" - taki komunikat, opatrzony grafiką "pilne" używaną przez Polską Agencję Prasową rozprzestrzenia się w sieci.

Zobacz także: Wojna podnosi ceny na stacjach

Informacja jest oczywiście nieprawdziwa i ma służyć wywołaniu niechęci wobec uchodźców z Ukrainy.

"Uwaga! Jest kolejna dezinformacja o rynku paliw w Polsce jakoby Orlen obiecał paliwo po 2 zł za litr dla każdego Ukraińca. Ruska propaganda chce by Polacy znienawidzili uchodźców i walczyli z nimi o zasoby jak zwierzęta. 3S: spokój, sankcje, solidarność" - skomentował fake newsa analityk sektora energetycznego Wojciech Jakóbik.

Źródło: Polskatimes.pl

Zobacz także: Tak prezentuje się Dacia Jogger

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Olo234 (gość)

  Po rozpoczęciu wojny płaciłem 7,99 na stacji Olenu, choć Prezes zapewniał, że to fake news.

 • Rob588 (gość)

  Kłamią rano diesel 6.50 a popołudniu 6.99 za litr disla

 • Robotnik (gość)

  CO wy z tymi cenami i lamentem. Ku.wa, przecież obok jest wojna, a wy ruskie trolle tylko o cenach, spadkach wynagrodzeń itp. Macie tak ciężko? Co, na Zanzibar nie starczy? Mieszka w małym biednym mazowieckim miasteczku i widzę, że mają sporo kasy i kupują nowe domy, auta, lokale i jeżdżą już co parę miesięcy na tropikalne wyspy. Teraz ci sami płaczą, że paliwo o złotówkę czy na wet dwa droższe. Bryka za ćwierć bańki i nie stać na paliwo za 7-8 zł?

 • Berlin (gość)

  Berlin i okolice : 98 to 2.11euro, 95 to 1.99euro, 95 10%etanolu kosztuje1.93euro, on to koszt 1.99 euro prawie się zgadza tylko waluta nie ta.

 • Mariusz (gość)

  Witam to prawda już coraz częściej w Wielkopolsce słyszy się o ukraincach co płacą mniej za paliwo. Powiem tak Polskie państwo chcąc pokazać jacy są dobrzy dla ukraincow niestety pokazują za co mają Polaków . Tak 3 tysiące na miesiąc ok tak !? Ja musze o 3 wstaję 20 w domu i Oki? Nie ! 500+ja na dziecko Oki a ukraincy 500 na każdego człowieka dla mnie to chory kraj rządy zachodnich wschodnich mocarstw w naszym kraju nie rządzi nami Polak wstyd !

 • Piotr (gość)

  Achtung! Mariusz to ruski troll!!!

 • Polak (gość)

  Uwaga! Piotr to niemiecki troll.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości