Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Niecodzienny pomysł na problem niedoboru benzyny (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / RUPTLY / x-news

Fot. Pixabay.com Niecodzienny pomysł na problem niedoboru benzyny znalazł Rafael Calles, gubernator stanu Portuguesa w Wenezueli. Ponieważ w niektórych regionach stacje benzynowe są w stanie pokryć jedynie 10 procent zapotrzebowania lokalnych społeczności, polityk wymyślił... "paliwowe bingo".

Kierowcy będą mogli zatankować jedynie wtedy, gdy ich numer rejestracyjny zostanie wylosowany w loterii, transmitowanej za pośrednictwem mediów społecznościowych Rafaela Callesa i lokalnej rozgłośni radiowej.

Zwycięzca losowania zostanie przypisany do konkretnej stacji paliw, na której będzie mógł napełnić bak. Choć inicjatywa miała na celu zmniejszenie gigantycznych kolejek pod stacjami paliw, w istocie przyczyniła się do jeszcze większego chaosu.

Zobacz także: Najpopularniejsze samochody w Polsce

- Kiedy ogłaszają numery, są zamieszki i wypadki. W środę był tu prawdziwy chaos, a wyobrażam sobie, że dzisiaj będzie tak samo, a może nawet gorzej - powiedział jeden z kierowców.

Od czerwca benzyna jest droższa w Wenezueli. Prezydent Nicolas Maduro zdecydował się skończyć z wieloletnią polityką jej subsydiowania, dzięki której mieszkańcy kraju mogli tankować prawie za darmo.

Benzyna od czerwca kosztuje 5 tys. boliwarów (ok. 10 groszy) za litr. Będzie można kupić tylko 120 litrów miesięcznie na każdy pojazd.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości