Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Padł nowy rekord! Ile płacimy za paliwo 13 maja 2022 roku?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Pixabay.com Z najnowszego monitoringu cen na stacjach e-petrol.pl wynika, że w ciągu minionych kilku dniu najbardziej podrożała benzyna 95-oktanowa.To paliwo ustanowiło właśnie nowy historyczny rekord cenowy.

Średnia ogólnopolska detaliczna cena tego paliwa wzrosła aż o 22 grosze i wynosi aktualnie 6,87 zł/l, co oznacza, że jest najwyższa w historii dotychczasowych notowań realizowanych od kilkunastu lat przez e-petrol.pl.

Olej napędowy, o którym pisaliśmy, że w ciągu tygodnia podrożał o 21 groszy, aktualnie tanieje i jego cena - 7,39 zł/l - jest niższa w porównaniu do sytuacji z pierwszych dni maja o 3 grosze. Pewnym zaskoczeniem jest natomiast średnia cena LPG, która pomimo faktu, iż paliwo to gwałtownie drożało ostatnio w hurcie i w dostawach do stacji, utrzymała się na poziomie sprzed tygodnia i wynosi 3,69 zł/l.   

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?
 
Dziś benzynę 95-oktanową w najbardziej atrakcyjnych cenach tankują kierowcy w województwie śląskim, gdzie za jej litr płaci się przeciętnie 6,79 zł. Olej napędowy z ceną 7,35 zł/l jest najtańszy w województwie świętokrzyskim, a autogaz na Lubelszczyźnie - tam jego litr kosztuje 3,55 zł.

Na przeciwległym biegunie cenowym znajduje się natomiast Podlasie i województwo zachodniopomorskie, w których najdroższa jest Pb95 - jej litr oferowany jest na stacjach po 6,90 zł. W Małopolsce e-petrol.pl zarejestrował najwyższe ceny diesla - za jego litr płaci się tam średnio 7,50 zł. Na Pomorzu zaś najwięcej kosztuje tankowanie autogazu - 3,73 zł/l.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Ceny paliw. Jak sytuacja wygląda obecnie?

Ceny paliw na wybranych stacjach benzynowych (ceny z 12 maja 2022)

Benzyna PB 95

E Leclerc, Radom - 6,79 zł/l
Shell, Kudowa Zdrój - 6,80 zł/l
Circle K, Poznań - 6,82 zł/l
Orlen, Rzeszów 6,86 zł/l

Olej napędowy

Orlen, Poznań - 7,29 zł/l
Circle K, Białystok, 7,33 zł/l
L Optima, Suwałki - 7,34 zł/l
Shell, Gliwice 7,42 zł/l

Zobacz także: Mercedes EQA - prezentacja modelu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Tomasz (gość)

  Białystok Orlen benzyna 95 6.99

 • Rufio (gość)

  Katowice mają już ceny ponad 7 zł

 • Wilk (gość)

  I tak prezes osrajtek goli polskich kierowców. Kupuje się tansza ropę a sprzedaje jako tą droższą. Brawo dla polskiego monopolu multi energetycznego. Płaczcie i płaćcie bo teraz to osrajtek będzie dyktował ceny

 • Erice (gość)

  Trzeba z czegos wypłacać premie i utrzymywać nieproduktywnych gości ze wschodniej granicy , tak się docenia ludzi pracujących brawo Może już czas na zmiany tylko które będą w dobrym kierunku bo co się dzieje obecnie doprowadzi dk biedy i bankructwa.Banka s końcu pęknie ze zdwojoną mocą co może doprowadzi do domowej wojny i zamieszek

 • Wnerwiony (gość)

  Dziś Orleny Kielce E95 w cenie 7.19-7.21

 • Miriam (gość)

  Wczoraj 14.05 w Nałęczowie Pb 95 po 7,28 zł/l. Koszmar. Dzień wcześniej 7,08 zł/l

 • Poznań (gość)

  Poznań 15.05 - 6.94 16.05 - 7.24 Mowa o 95. Pobudka Polacy

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości