Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Padł nowy rekord! Ile płacimy za paliwo 13 maja 2022 roku?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Pixabay.com Z najnowszego monitoringu cen na stacjach e-petrol.pl wynika, że w ciągu minionych kilku dniu najbardziej podrożała benzyna 95-oktanowa.To paliwo ustanowiło właśnie nowy historyczny rekord cenowy.

Średnia ogólnopolska detaliczna cena tego paliwa wzrosła aż o 22 grosze i wynosi aktualnie 6,87 zł/l, co oznacza, że jest najwyższa w historii dotychczasowych notowań realizowanych od kilkunastu lat przez e-petrol.pl.

Olej napędowy, o którym pisaliśmy, że w ciągu tygodnia podrożał o 21 groszy, aktualnie tanieje i jego cena - 7,39 zł/l - jest niższa w porównaniu do sytuacji z pierwszych dni maja o 3 grosze. Pewnym zaskoczeniem jest natomiast średnia cena LPG, która pomimo faktu, iż paliwo to gwałtownie drożało ostatnio w hurcie i w dostawach do stacji, utrzymała się na poziomie sprzed tygodnia i wynosi 3,69 zł/l.   

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?
 
Dziś benzynę 95-oktanową w najbardziej atrakcyjnych cenach tankują kierowcy w województwie śląskim, gdzie za jej litr płaci się przeciętnie 6,79 zł. Olej napędowy z ceną 7,35 zł/l jest najtańszy w województwie świętokrzyskim, a autogaz na Lubelszczyźnie - tam jego litr kosztuje 3,55 zł.

Na przeciwległym biegunie cenowym znajduje się natomiast Podlasie i województwo zachodniopomorskie, w których najdroższa jest Pb95 - jej litr oferowany jest na stacjach po 6,90 zł. W Małopolsce e-petrol.pl zarejestrował najwyższe ceny diesla - za jego litr płaci się tam średnio 7,50 zł. Na Pomorzu zaś najwięcej kosztuje tankowanie autogazu - 3,73 zł/l.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Ceny paliw. Jak sytuacja wygląda obecnie?

Ceny paliw na wybranych stacjach benzynowych (ceny z 12 maja 2022)

Benzyna PB 95

E Leclerc, Radom - 6,79 zł/l
Shell, Kudowa Zdrój - 6,80 zł/l
Circle K, Poznań - 6,82 zł/l
Orlen, Rzeszów 6,86 zł/l

Olej napędowy

Orlen, Poznań - 7,29 zł/l
Circle K, Białystok, 7,33 zł/l
L Optima, Suwałki - 7,34 zł/l
Shell, Gliwice 7,42 zł/l

Zobacz także: Mercedes EQA - prezentacja modelu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Tomasz (gość)

  Białystok Orlen benzyna 95 6.99

 • Rufio (gość)

  Katowice mają już ceny ponad 7 zł

 • Wilk (gość)

  I tak prezes osrajtek goli polskich kierowców. Kupuje się tansza ropę a sprzedaje jako tą droższą. Brawo dla polskiego monopolu multi energetycznego. Płaczcie i płaćcie bo teraz to osrajtek będzie dyktował ceny

 • Erice (gość)

  Trzeba z czegos wypłacać premie i utrzymywać nieproduktywnych gości ze wschodniej granicy , tak się docenia ludzi pracujących brawo Może już czas na zmiany tylko które będą w dobrym kierunku bo co się dzieje obecnie doprowadzi dk biedy i bankructwa.Banka s końcu pęknie ze zdwojoną mocą co może doprowadzi do domowej wojny i zamieszek

 • Wnerwiony (gość)

  Dziś Orleny Kielce E95 w cenie 7.19-7.21

 • Miriam (gość)

  Wczoraj 14.05 w Nałęczowie Pb 95 po 7,28 zł/l. Koszmar. Dzień wcześniej 7,08 zł/l

 • Poznań (gość)

  Poznań 15.05 - 6.94 16.05 - 7.24 Mowa o 95. Pobudka Polacy

 • Rebel (gość)

  Czytam ten artykuł po 5 dniach od opublikowania i w związku z tym, że właśnie wróciłem ze stacji paliw informuję, że padł już nowy rekord, średnia cena PB 7,20 zł za litr. Ludzie pomyślcie, że cena paliw objęta jest obecnie tą pseudo tarcza antyinflacyjną, VAT obniżony z 23% do 8%, czyli jak łatwo policzyć cena litra Pb95 bez "tarczy" powinna wynosić obecnie około 8,30 zł. To pomyślcie ile będzie kosztował litr 1 sierpnia (do tego czasu obowiązuje tarcza) jeśli ceny będą rosnąć przez najbliższe 2,5 miesiąca w takim tempie. Przypuszczam, że do końca lipca litr benzyny będzie kosztował około 8,60 zł. a w sierpniu po zakończeniu tarczy osiągnie kwotę w granicach 9,70 zł.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości