Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Paliwo miało drożeć i drożeje

Data publikacji: Autor: Stanisław Rochowicz

Zgodnie z oczekiwaniami analityków e-petrol.pl ceny w tym tygodniu podskoczyły. Skala zmian w przypadku benzyny bezołowiowej 95 to znów cztery grosze na litrze, a w porównaniu z połową czerwca - aż 13 groszy.

Fot. Piotr Krzyżanowski Zgodnie z oczekiwaniami analityków e-petrol.pl ceny w tym tygodniu podskoczyły. Skala zmian w przypadku benzyny bezołowiowej 95 to znów cztery grosze na litrze, a w porównaniu z połową czerwca - aż 13 groszy.
Średnia cena Pb95 dzisiaj to 4,27 zł/l. Wysokooktanowa odmiana benzyny - Pb98 sprzedawana jest w cenie 4,59 zł/l. To o 3 grosze drożej niż tydzień temu. W przypadku diesla zwyżka wyniosła dwa grosze i paliwo to kosztuje średnio 4,21 zl/l. Tendencje podwyżkowe najsłabiej uwidoczniły się w notowaniu cen LPG, które wzrosło zaledwie o 1 grosz na litrze - paliwo to kosztuje dzisiaj 1,99 zł.
 
W tym momencie najkorzystniejszą sytuację cenową na stacjach paliw mają mieszkańcy woj. łódzkiego i Śląska, tam bowiem diesel kosztuje średnio 4,16 zł/l. Łódzkie to także województwo o najtańszej benzynie Pb95 – jej cena to 4,22 zł/l. Najdroższy olej napędowy średnio jest na Opolszczyźnie, gdzie jego litr kosztuje 4,27 zł. Podkarpacie z kolei jest regionem o najdroższej benzynie Pb95, która kosztuje tam 4,31 zł/l. Spora rozpiętość cenowa dotyczy w tym tygodniu autogazu – w Wielkopolsce średnia cena to 1,93 zł, a na Pomorzu Zachodnim 2,08 zł/l.
 
 
Jeśli chodzi o stolice wojewódzkie, najtaniej jest w tym tygodniu w Łodzi – średnia cena Pb95 to 4,21, a ON – 4,11 zł/l. Katowice z kolei są obecnie miastem o najwyższej średniej Pb95 – płaci się tam za litr 4,35 zł. Najdroższy diesel pojawił się natomiast w Opolu, gdzie kosztuje 4,27 zł/l. 
 
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2020-07-15
Pb 98 4,59
Pb 95 4,27
ON 4,21
LPG 1,99

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Tak prezentuje się nowy Jeep Compass

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Zibi (gość)

    Ceny Paliw to wymysł . Im więcej klientów tym wyższe ceny....

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości