Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Paliwowa mapa Polski - gdzie najtaniej?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Paweł Dubiel Drugi tydzień nowego roku nie przynosi znaczących zmian w cennikach stacji paliw. Sprawdzamy gdzie tamkowanie w Polsce jest najdroższe, a gdzie najtańsze.
Z najnowszego badania stacji, zrealizowanego przez e-petrol.pl, wynika, że nieznacznie potaniały benzyna Pb95 i autogaz, a średnia ogólnopolska cena oleju napędowego pozostała stabilna. Dziś za litr benzyny płaci się przeciętnie 5,72 zł - o grosz mniej niż przed tygodniem, a taka sama ilość LPG kosztuje 3,13 zł, tj. o 3 grosze mniej w porównaniu do poprzedniego notowania. Drugi tydzień z kolei olej napędowy kosztuje średnio 5,77 zł/l.   
 
Na paliwowej mapie Polski wyróżnia się dziś województwo świętokrzyskie, gdzie najmniej kosztuje tankowanie benzyny Pb95 i oleju napędowego - 5,64 i 5,73 zł/l (tyle samo diesel kosztuje w Wielkopolsce). Autogaz jest najtańszy na Opolszczyźnie, gdzie kosztuje 3,07 zł/l.  
 
 
Zakup litra benzyny Pb95 kosztuje natomiast najwięcej na Mazowszu, gdzie jego średnia cena wynosi 5,76 zł/l. Również w województwie mazowieckim oraz na Podkarpaciu i Podlasiu najdroższy jest diesel - za jego litr płaci się tam 5,78 zł. LPG z ceną 3,18 zł/l jest zaś najdroższe w województwie zachodniopomorskim.
 
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2022-01-12
Pb 98 5,99
Pb 95 5,72
ON 5,77
LPG 3,13
Ceny w zł/litr.

Zobacz także: Ford Mustang Mach-E. Prezentacja modelu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości