Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw: paliwowej drożyzny ciąg dalszy

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: Archiwum Polskapresse Kierowcom może być gorąco, nie tylko z powodu letnich upałów. Ceny paliw dostosowują się do temperatury za oknami i kolejny tydzień lipca przynosi dalsze podwyżki na stacjach.
W tym tygodniu najbardziej podrożał litr popularnej benzyny Pb95, która kosztuje średnio 5,63zł/l. To 4 grosze więcej niż przed Fot: Archiwum Polskapressetygodniem. Litr oleju napędowego, który zdrożał średnio o 2 grosze, kosztuje 5,61 zł. Tankujący wysokooktanową benzynę Pb98 zapłacą natomiast o 3 grosze więcej – 5,89zł/l. Podwyżkom oparł się jedynie autogaz, który od trzech tygodni utrzymuje się na tegorocznym minimum cenowym wynoszącym 2,29 zł/l.
 
Na paliwowej mapie Polski niekorzystnie wyróżnia się w tym tygodniu Podkarpacie, które jest regionem z najwyższymi cenami paliw – litr benzyny Pb95 kosztuje tam średnio 5,70 zł, a oleju napędowego 5,71 zł. Rzeszów, stolica tego województwa, także jest miejscem, gdzie za tankowanie płaci się najwięcej. Dla obu podstawowych gatunków paliw średnia cena to 5,74 zł/l.
 
Nie jest natomiast łatwo wskazać najtańsze miasta i województwa, ponieważ produkty  paliwowe o najniższych cenach są różnie rozmieszczone. Za benzynę bezołowiową 95 najmniej zapłacimy w woj. łódzkim (5,61zł/l) oraz w Gdańsku i Bydgoszczy (5,59zł/l.). Olej napędowy najkorzystniej tankuje się w woj. wielkopolskim, gdzie średnio kosztuje 5,57zł/l oraz w Opolu – w tym mieście za litr diesla kierowcy płacą średnio 5,54zł/l.
 

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce (ceny w zł/litr)

Aktualizacja

2013-07-24

Pb 98

5,89

Pb 95

5,63

ON

5,61

LPG

2,29

 
Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości