Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Płacimy mniej za tankowanie

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Archiwum Kierowcy po raz kolejny w tym miesiącu odczuli spadki cen na stacjach. Prawie wszystkie średnie ceny paliw poszły w dół, wyjątek stanowi LPG.
Średnia cena popularnej benzyny 95-oktanowej uplasowała się na poziomie 4,51 zł/l. Oznacza to, że paliwo to potaniało w stosunku do ubiegłego tygodnia o 5 groszy, tym samym odnotowało największy spadek średniej ceny wśród paliw w obecnym badaniu cen na stacjach, przeprowadzonym przez portal e-petrol.pl.
 
Spadek przeciętnej ceny odnotowała również mniej popularna benzyna 98-oktanowa. W porównaniu z ceną z poprzedniego tygodnia obecnie tankujemy to paliwo o 4 grosze taniej czyli w średniej cenie 4,85 zł/l.

Redakcja poleca:

31 rzeczy, które najbardziej wkurzają polskich kierowców
Prawo jazdy stracą także zapominalscy
Skoda Kodiaq. Ceny w Polsce

Olej napędowy kosztuje w tym tygodniu o 4 grosze mniej. Jego średnia cena znajduje się na poziomie 4,37 zł/l. Jedynym paliwem, które nie odnotowało spadku przeciętnej ceny, co więcej podrożało jest LPG. Obecnie za litr autogazu trzeba zapłacić o 1 grosz więcej, czyli 1,98 zł.
 
W tym tygodniu najniższa, średnia cena benzyny 95-tki została odnotowana na Śląsku i wynosi 4,41 zł/l. W Wielkopolsce można zatankować najtaniej benzynę 98-oktanową i autogaz w przeciętnych cenach 4,69 zł/l i 1,95 zł/l. Kierowcy posiadający samochody z napędem diesla najmniej zapłacą za paliwo w województwach śląskim i wielkopolskim, średnio 4,30 zł/l.
 
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
 
Aktualizacja 2016-11-09
Pb 98 4,85
Pb 95 4,51
ON 4,37
LPG 1,98
Ceny w zł/litr.
                                                                                                                     Źródło: e-petrol.pl/Information Market
 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • janik (gość)

    To co dzieje sie z cenami paliwa w Oposkim wola o pomste najwysze ceny w polsce moze by sie ktos tym zainteresowal bo panowie ajenci chca na sile sie zbogacic a moze bytak pan Jjaki sie tym zainteresowal

  • Kasia (gość)

    faktycznie sąsiednie województwa są o 20-30 groszy tańsze na dzień dzisiejszy dlaczego tam się da?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości