Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Poczekamy na tańsze tankowanie. Tu jest najdrożej!

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Archiwum PPG Choć w ostatnich dniach ropa naftowa drastycznie taniała, przecena z rynku międzynarodowego nie przeniosła się jeszcze na stacje paliw w Polsce. Na tańsze tankowanie kierowcy muszą jeszcze zaczekać.Średnie ogólnopolskie ceny benzyny Pb95 oraz LPG nie zmieniły się od tygodnia i wynoszą odpowiednio 6,04 oraz 3,39 zł/l. Olej napędowy podrożał natomiast o grosz do poziomu 6,05 zł/l.

Zobacz także: Rząd zapowiada obniżkę akcyzy na paliwo

Od kilku tygodni to Wielkopolska jest regionem, w którym najmniej płaci się za zakup litra benzyny Pb95 i diesla - taka sytuacja ma miejsce również dzisiaj. W tej części Polski paliwa te oferowane są na stacjach po 6,00 i 6,01 zł/l. Również na Podlasiu w dalszym ciągu najmniej kosztuje LPG - 3,31 zł/l.

Najwyższe ceny benzyny Pb95 i oleju napędowego e-petrol.pl zarejestrował w tym tygodniu na Mazowszu i Podkarpaciu, gdzie płaci się za nie średnio 6,06 i 6,07 zł/l. Autogaz z ceną 3,42 zł/l jest ponownie najdroższy na Lubelszczyźnie.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2021-12-01
Pb 98 6,32
Pb 95 6,04
ON 6,05
LPG 3,39

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Nowa Toyota Mirai. Auto na wodór oczyści powietrze podczas jazdy!

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Jeleniogorzanin (gość)

    Z ta cena benzyny to duze niescislosci dzis rejon jelenia gora i karpacz olen odpowiednio 6.08 i 6.09 o innych flotach nie espomne tam ceny o 8 i 10 gr wyzsze...jakie obnizki wrecz przeciwnie tak łatwo i szybko ceny nie spadną...zawsze tlumaczrnie ze to zapasy z poprzednich zakupow a zreszta co to za obnizki skoro ma byc obnizona akcyza to na razie tego wogole nie widac a jesli nawet bedzie obnizona to wlasciciele stacji wykorzystaja taka hucznie zapowiadana obnizke by dorobic do lamentowanych strat...psu na bude takie relacje o cenach...rzeczywistosc inna to tyle...jade zatankowac

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości