Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Podwyżek ciąg dalszy. Gdzie najdrożej?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Paweł Relikowski Prognozowane przez e-petrol.pl, kolejne wzrosty cen paliw na stacjach stały się faktem i na początku marca kierowcy znów więcej płacą za tankowanie.

Średnim, ogólnopolskim cenom benzyny Pb95 oraz diesla coraz bliżej do poziomu 5 zł za litr, a po 8 i 7 groszowej podwyżce wynoszą one aktualnie 4,94 oraz 4,92 zł/l. Również o 8 groszy podrożała benzyna Pb98, oferowana na stacjach po 5,24 zł. O 3 grosze więcej kosztuje też LPG - za jego litr płaci się 2,45 zł.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Najniższe ceny benzyny 95-oktanowej e-petrol.pl zarejestrował w tym tygodniu w województwach śląskim, świętokrzyskim i wielkopolskim, gdzie przeciętnie tankuje się ją po 4,85 zł/l. W Wielkopolsce także najmniej płaci się za Pb98 - 5,08 zł/l, a na wspomnianym Górnym Śląsku za olej napędowy - 4,84 zł/l. Autogaz z ceną równą 2,39 zł/l jest najtańszy w województwie łódzkim.  

Tankowanie benzyn jest najdroższe na Kujawach i Pomorzu oraz na Opolszczyźnie - w pierwszym z regionów średnia cena Pb95 wynosi 5,02 zł/l, a w drugim taka sama ilość Pb98 kosztuje 5,36 zł/l. Za olej napędowy najwięcej płaci się na Mazowszu - 5,02 zł/l, a za autogaz na Podlasiu - 2,53 zł/l.  

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2021-03-03
Pb 98 5,24
Pb 95 4,94
ON 4,92
LPG 2,45

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Tak prezentuje się Rolls-Royce Cullinan

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • obieżyświat (gość)

  Najdrożej jest w Hong Kongo - 9,13 pln

 • kierowca (gość)

  dali 200zł. brutto podwyżki a teraz przez ceny paliwa zabiorą 400zł. a gaz z USA miał być tani a płacimy 2,60zł. kłamstwo PiS nie ma granic ale Orlen funduje sobie podwyżki można ano można przez ceny paliw wszystko drożeje i tak okrada się biednych i powiększa się ubóstwo .

 • Komentarz usunięty.
 • mieszkaniec (gość)

  po co podnosić ceny paliw po kilka groszy niech pisiory od razu podniosą na 10zł a gaz na 9zł nie będzie smogu Morawiecki i Kaczyński planują zwiększyć biedotę i bezdomność a prąd to przynajmniej podnieść o 90% i będzie jak w raju metody stalinowców i dyktatury.

 • Ariel (gość)

  To i tak mało, Tusk chciał zwiększyć cenę paliwa do 7 zł, a ile to już lat wstecz

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości