Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Podwyżki nie odpuszczają. Gdzie najtaniej?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Wojciech Matusik W ostatnich dniach lutego paliwa na stacjach po raz kolejny w tym roku podrożały, a skala podwyżek w przypadku benzyn i diesla przekroczyła 10 groszy.

Konsekwentnie drożejąca ropa naftowa, której cena przekracza już 65 dolarów za baryłkę, powoduje, że tankowanie kosztuje coraz więcej. W ciągu ostatniego tygodnia najbardziej, bo aż o 12 groszy, podrożała benzyna 98-oktanowa - w sprzedaży detalicznej jej litr jest oferowany po 5,16 zł. O 11 groszy więcej kierowcy płacą również za tankowanie Pb95 i oleju napędowego, których średnie, ogólnopolskie ceny wynoszą dziś 4,86 i 4,85 zł/l. Zwyżkowa tendencja nie ominęła wyraźnie drożejącego także w hurcie autogazu - jego litr kosztuje przeciętnie 2,42 zł, tj. o 8 groszy więcej niż przed tygodniem.

Na paliwowej mapie Polski wyróżnia się województwo śląskie, gdzie kierowcy najmniej płacą za zakup obu gatunków benzyn, kosztujących tam odpowiednio 4,77 i 5,02 zł/l oraz diesla sprzedawanego w tej samej cenie co benzyna Pb95. Autogaz jest zaś najtańszy w województwie łódzkim, w którym za jego litr płaci się 2,36 zł/l. 
 
Najwięcej zakup benzyny Pb95 i Pb98 kosztuje natomiast na Kujawach i Pomorzu, gdzie ich średnie ceny wynoszą 4,96 i 5,28 zł/l. Tyle samo co w województwie kujawsko-pomorskim za Pb98 płaci się również na Opolszczyźnie, na której e-petrol.pl zarejestrował ponadto najwyższe ceny oleju napędowego. W tym regionie kraju jego litr kosztuje 4,93 zł. LPG z ceną równą 2,49 zł/l jest najdroższe na Podlasiu.
 
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2021-02-24
Pb 98 5,16
Pb 95 4,86
ON 4,85
LPG 2,42

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Tak prezentuje się Rolls-Royce Cullinan

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Komentarz usunięty.
  • Emeryt (gość)

    Ktoś pomylił fakty. To są Motofakty, a nie Anonsefakty.

  • mistrz (gość)

    w koszalinie pb 95 kosztuje na Orlenie 5,18! to skandal

  • Marek (gość)

    Autor artykułu jest mocno nie doinformowany zapraszam do Szczecina

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości