Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw: podwyżki zatrzymane. Pytanie, na jak długo

Data publikacji: Autor: Piotr Walczak

Ceny paliw: podwyżki zatrzymane. Pytanie, na jak długo Zobacz, ile będziemy płacić za tankowanie w ciągu najbliższych kilku dni.

- Nie spodziewam się na razie wzrostów cen najpopularniejszej benzyny bezołowiowej 95 ani oleju napędowego - mówi Jakub Bogucki, analityk e-petrol.pl. - Widać, że podwyżki w detalu wyhamowały. Powodem są obniżki w hurcie.

Zobacz też: Diesel na LPG - komu taka instalacja gazowa się opłaca? Poradnik

Według ostanich danych e-petrol.pl średnio w Polsce za litr Pb95 płacimy 5,88 zł, zaś za diesla 5,77 zł. Pb98 kosztuje 5,99 zł, a autogaz 2,82 zł.

Analitycy portalu zakładają, że w przyszłym tygodniu benzynę 95 będziemy tankować za 5,84-5,93 zł, Pb98 za 5,95-6,07 zł, olej napędowy za 5,74-5,83 zł, natomiast LPG za 2,83-2,93 zł.

Choć prognozy na najbliższe dni są optymistyczne, to w dłuższej perpektywie nie ma co liczyć, że obecne ceny się utrzymają. Im bliżej szczytu letnich wyjazdów, tym na coraz większej liczbie stacji będziemy widzieć poziom bliski 6 zł za litr benzyny 95. Jest bardzo prawdopodobne, że jeszcze w maju ta psychologiczna bariera zostanie przekroczona.

Piotr Walczak

Ceny paliw: podwyżki zatrzymane. Pytanie, na jak długo
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Ceny paliw: podwyżki zatrzymane. Pytanie, na jak długo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości