Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Rekordowo droga benzyna Pb95

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Pixabay.com Kolejny już tydzień z rzędu kierowcy tankujący benzynę dotkliwie odczuwają skutki drożejącej systematycznie ropy oraz wysokich cen tego paliwa w hurtowym handlu międzynarodowym i krajowym.

Jak wynika z najnowszego badania stacji paliw, przeprowadzonego przez e-petrol.pl, litr benzyny 98-oktanowej podrożał w ostatnich dniach o 5 groszy i kosztuje obecnie aż 5,49 zł. O 4 grosze wzrosła także cena Pb95, ustanawiając nowy rekord - jej litr w sprzedaży detalicznej oferowany jest przeciętnie po 5,18 zł. Popularna wśród kierowców "95" tak dużo kosztowała również przed pięcioma laty, kiedy w październiku 2014 roku za jej litr kierowcy w Polsce płacili średnio 5,20 zł.
 
Co jest zaskoczeniem, trzeci tydzień z kolei na stabilnym poziomie utrzymała się cena oleju napędowego, która wynosi 5,14 zł/l i będąc niższą od ceny "95" powróciła do tradycyjnej wobec niej relacji.
 
O symboliczny grosz podrożał także autogaz, wyceniany średnio na tyle samo, ile w połowie lutego tego roku, czyli 2,18 zł/l.  

Zobacz także: Ford Kuga. Jaka jest trzecia generacja? 

W drugiej połowie kwietnia oba gatunki benzyn najtańsze są na Śląsku, gdzie kosztują 5,37 i 5,12 zł/l (w takiej samej cenie "95" jest oferowana także w Wielkopolsce). Diesel w najniższych cenach sprzedawany jest na stacjach województwa opolskiego - po 5,07 zł/l, a LPG w Świętokrzyskiem - po 2,12 zł/l.
 
Do regionów z najwyższymi natomiast cenami benzyn należy aktualnie Lubelszczyzna, na której są one sprzedawane przeciętnie po 5,59 i 5,23 zł/l. Diesel z ceną 5,21 zł/l jest najdroższy w Małopolsce, a gaz samochodowy na Pomorzu, gdzie jego litr kosztuje 2,26 zł.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2019-04-24
Pb 98 5,49
Pb 95 5,18
ON 5,14
LPG 2,18

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Renault Megane R.S. w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości