Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw rosną. To dopiero początek fali podwyżek?

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Archiwum Polskapresse Zapowiadane przez e-petrol.pl już przed kilkoma tygodniami wzrostowe zmiany cen detalicznych na polskich stacjach stają się faktem – ku smutkowi kierowców. Zwyżki są realizacją podwyżek cen hurtowych paliw w ostatnich dniach. Ceny – co gorsza – będą rosnąć nadal. Możliwe, że nawet do końca wakacji.

Fot. Archiwum Polskapresse Benzyna 95 – najpopularniejsze paliwo na polskim rynku – jest już o dziewięć groszy droższa niż przed tygodniem, a tym samym kosztuje 5,15 zł/l. Podrożał – choć nieco mniej widocznie, także olej napędowy. Zwyżka w przypadku Diesla to trzy grosze, a obecna cena wynosi 4,94 zł/l.

CZYTAJ TAKŻE

Czym zastąpić drogie paliwo?

Jak nie zbankrutować przez podwyżki paliw?


Warto zaznaczyć minimalne zwyżkowe odbicie autogazu, który przed tygodniem kosztował 2,45 zł/l, a obecnie wynosi 2,47 zł/l. To może być zapowiedź pewnego podwyższenia cen stacyjnych, dotychczas mało wrażliwych na dynamiczne zmiany w sektorze hurtowym. Zmiany dotyczące wszystkich paliw możemy uznawać dopiero za początek realizacji zwyżek widocznych w hurcie już od pewnego czasu.

Najniższe średnie ceny benzyny 95 odnotowano w województwach: lubuskim, wielkopolskim i dolnośląskim – to 5,13 zł/l. Najwięcej za to paliwo płaci się natomiast w Małopolsce – 5,18 zł/l. Paliwo do wysokoprężnych najtańsze jest w Wielkopolsce – 4,90 zł/l. Najwięcej natomiast trzeba za nie zapłacić w Zachodniopomorskiem -  4,98 zł/l.

Miastem o najniższych cenach paliw jest Opole – olej kosztuje tam 4,87 zł/l, a Pb95 – 5,11 zł/l. Za 5,20 zł/l (najdrożej wśród wojewódzkich stolic) benzynę można kupić natomiast w Olsztynie, Krakowie i Szczecinie. Olsztyn jest także „stolicą” drogiego oleju napędowego – kosztuje on tam 5,01 zł/l.

Źródło: e-petrol

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • KrystianMichalik

    Dziś kupiłem olej napędowy grubo ponad 5,01...

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości