Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw spadają, bo ropa tanieje. Możliwe dalsze obniżki?

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Ceny paliw lekko spadły W tym tygodniu na stacjach benzynowych w Polsce płaciliśmy za paliwo średnio o 1 gr/l mniej niż przed siedmioma dniami. Wyjątkiem jest autogaz, który podrożał o 2 gr/l.

Jak informuje firma BM Reflex, która monitoruje polski rynek paliw, aktualnie średnie ceny benzyny bezołowiowej 95 i 98 wynoszą odpowiednio 5,48 zł/l i 5,70 zł/l, oleju napędowego - 5,35 zł/l i we wszystkich przypadkach są niższe średnio o 1 grosz na litrze.

Zobacz też: Aktualne ceny paliw na stacjach ze wszystkich regionów - miasta wojewódzkie i nie tylko

Ceny autogazu na części stacji po ubiegłotygodniowych podwyżkach są stabilne, ale nas pozostałych odnotowaliśmy wzrost cen. Średnio za litr LPG w tym tygodniu płacimy 2,49 zł/l, to jest 2 grosze na litrze więcej niż przed tygodniem i aż o 19 groszy na litrze więcej niż przed rokiem.

Najwięcej powodów do zadowolenia mają kierowcy tankujący olej napędowy. Ceny diesla są obecnie o 19 groszy na litrze niższe niż przed rokiem. Także za litr benzyny bezołowiowej 95 płacimy mniej, średnio o 7 groszy na litrze.

Zobacz też: Kalkulator LPG: ile zaoszczędzisz jeżdżąc na autogazie 

Stabilizacja cen na rynku detalicznym jest odzwierciedleniem sytuacji na rynku ropy naftowej. Zmniejszenie ryzyka geopolitycznego wpłynęło na spadek notowań ropy Brent w okolice 108 USD/bbl, co przy jednoczesnym nieznacznym umocnieniu złotego wobec USD przełożyło się na dalszy spadek cen w hurcie.

Urszula Cieślak z BM Reflex mówi, że w tej sytuacji optymistycznie wygląda prognoza cen paliw na stacjach na kolejny tydzień wakacji.
- Jest realna szansa na korekty cen benzyny i oleju napędowego w dół. Mogą one sięgać 4 groszy na litrze, ale nie zostaną wprowadzone na wszystkich stacjach w jednakowym czasie. Dodatkowo powinny także wyhamować podwyżki cen autogazu - podkreśla Cieślak. 

Średnie ceny paliw w poszczególnych województwach wg BM Reflex - kliknij, aby powiększyć 

Średnie ceny paliw w poszczególnych województwach

Źródło: BM Reflex 

Ceny paliw lekko spadły

Ceny paliw lekko spadły

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości