Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Tankowanie będzie tańsze?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Tomasz Hołod Pomimo taniejącej ropy i spadku cen paliw w hurcie kierowcy w pierwszych dniach czerwca nie doczekali się wyraźnie tańszych paliw na stacjach. Potaniały jedynie benzyna bezołowiowa 98 i autogaz, które sprzedawane są przeciętnie po 5,56 i 2,22 zł/l.

W porównaniu do końca maja popularna "95-tka" podrożała o grosz do poziomu 5,26 zł/l, zaś średnia ogólnopolska cena oleju napędowego utrzymała się na poziomie 5,19 zł/l. Najbliższe dni powinny w końcu przynieść spadek cen na stacjach, który w przypadku 95-oktanowej benzyny może sięgnąć nawet 10-15 groszy na litrze.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

W tym tygodniu benzynę "98" i olej napędowy można zatankować w najniższych cenach na Śląsku, gdzie są one oferowane po 5,46 i 5,15 zł/l. Na Pomorzu najtańsza jest "95", która w tym regionie sprzedawana jest przeciętnie po 5,22 zł/l. Autogaz najmniej kosztuje zaś w województwie świętokrzyskim i wielkopolskim: 2,15 zł/l.

Najdroższymi częściami Polski dla tankujących są aktualnie: województwo lubuskie z ceną 5,31 zł za litr benzyny 95-oktanowej i 5,21 zł za tę samą ilość oleju napędowego oraz Mazowsze i Pomorze, w których e-petrol.pl odnotował najwyższą cenę autogazu: 2,28 zł/l.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2019-06-05
Pb 98 5,56
Pb 95 5,26
ON 5,19
LPG 2,22

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Kia Picanto w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości