Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw: Trudno tankować taniej

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Ceny paliw: Trudno tankować taniej Paliwa drożeją z dnia na dzien. Niestety nawet tankując na małych stacjach wiele nie oszczędzimy.

Kierowcy tankujący we wtorek na stacji Orlen w Kołobrzegu musieli zapłacić za benzynę bezołowiową 5,49 zł/litr i 5,64 zł za litr oleju napędowego. Niewiele taniej było na małych stacjach – Komunikacja Miejska w Kołobrzegu oferowała na stacji przy ulicy Solnej paliwo PB 95 w cenie 5,43 zł/litr i ON w cenie 5,59 zł/litr. Na stacji Styga przy ulicy 6 Dywizji Piechoty trzeba było zapłacić odpowiednio 5,41 zł za litr PB95 i 5,54 zł za litr ON.

Dobrych informacji dla kierowców nie mają również analitycy rynku paliw.
– Nie spodziewamy się raptownych podwyżek, jednak ceny będą systematycznie rosnąc do końca roku – twierdzi Jakub Bogucki z serwisu e-petrol. – Trzeba również przyznać, że województwo zachodniopomorskie jest wciąż jednym z najdroższych w całym kraju. Średnie ceny paliw w ubiegłym tygodniu w skali całego kraju wynosiły 5,39 zł w przypadku benzyny bezołowiowej i 5,53 w przypadku diesla. Na rosnące ceny mają wpływ głównie kursy zagranicznych walut i rosnące ceny baryłki ropy naftowej.
(bor)

Ceny paliw: Trudno tankować taniej
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Ceny paliw: Trudno tankować taniej

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości