Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Tu tankowanie jest najtańsze

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Wojciech Matusik Zbliżające się Święta Wielkanocne i związane z nimi wyjazdy będą w tym roku wyjątkowo kosztowne. Zgodnie z przewidywaniami, w ostatnim tygodniu marca 2018 r. podrożały wszystkie rodzaje paliw.
Zmiany na plus wynikają z wyraźnych wzrostów cen ropy na rynku światowym i paliw na krajowym rynku hurtowym, jakie obserwowaliśmy w ostatnich dniach. Największa podwyżka dotknęła olej napędowy, którego średnia cena poszła w górę aż o 12 groszy na litrze i wynosi 4,61 zł. O 10 groszy - do poziomu równego 4,69 zł/l - podrożała popularna benzyna 95-oktanowa. O 9 groszy więcej płacimy również za benzynę Pb98, która w sprzedaży na stacjach kosztuje przeciętnie 4,99 zł/l. Najmniejszy wzrost natomiast dotyczy ceny autogazu. Koszt litra tego paliwa wynosi aktualnie 2,05 zł, co oznacza ruch o 3 grosze w górę w porównaniu do rezultatów notowania z ubiegłego tygodnia.   

Redakcja poleca:

Badanie techniczne auta. Co z podwyżką?
Te auta używane są najmniej awaryjne
Wymiana płynu hamulcowego

Zobacz także: Test Opla Insignii Grand Sport 1.5 Turbo

Na koniec marca oba gatunki benzyn w najbardziej atrakcyjnych cenach - 4,63 i 4,90 zł/l - można zatankować na Śląsku i w Wielkopolsce. Za tę samą cenę kupimy również benzynę 98-oktanową na Lubelszczyźnie. Najtańszy olej napędowy kierowcy wleją do baków również w województwach śląskim i wielkopolskim, gdzie jego litr kosztuje 4,55 zł. Na wspomnianej już Lubelszczyźnie w najkorzystniejszej cenie - 1,98 zł/l - nabędziemy też autogaz. 
 
W tym tygodniu zdecydowanym, niechlubnym liderem jeśli chodzi o koszty związane ze świątecznymi wyjazdami jest Mazowsze, gdzie najwięcej kosztują wszystkie rodzaje paliw. Benzyny Pb95 i Pb98: 4,76 i 5,11 zł/l; diesel: 4,66 zł/l i LPG: 2,17 zł. W tej samej cenie, co w województwie mazowieckim tankuje się także olej napędowy na Opolszczyźnie i w województwie świętokrzyskim.  
 
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2018-03-28
Pb 98 4,99
Pb 95 4,69
ON 4,61
LPG 2,05
Ceny w zł/litr.
 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości