Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Tylko jedno z paliw tanieje

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Archiwum PPG W drugiej połowie stycznia, zgodnie z prognozami e-petrol.pl, kierowcy płacą więcej niż przed tygodniem za tankowanie benzyny Pb95 i oleju napędowego.
Drożejąca od początku nowego roku ropa naftowa oraz paliwa w sprzedaży hurtowej na krajowym rynku powodują, że ponownie wzrosły na stacjach ceny Pb95 i diesla. Na szczęście dla kierowców jednak zmiany są niewielkie i w porównaniu do poprzedniego notowania benzyna i olej kosztują o 2 grosze więcej - 5,74 oraz 5,79 zł/l.  Dwugroszowa zmiana dotyczy również średniej ogólnopolskiej ceny autogazu, który potaniał do poziomu 3,11 zł/l.
 
Aktualnie zakup litra benzyny 95-oktanowej kosztuje najmniej w Wielkopolsce i w województwie świętokrzyskim - 5,69 zł/l. W drugim z wymienionych regionów z ceną 5,73 zł/l najtańszy jest też olej napędowy. Na Opolszczyźnie natomiast w najniższych cenach w Polsce można tankować LPG, za które płaci się tam 3,05 zł/l.   
 
 
Najwyższe ceny benzyny Pb95 e-petrol.pl zarejestrował na Mazowszu i Pomorzu, gdzie średnio za jej litr płaci się 5,77 zł/l. Na Opolszczyźnie i Podlasiu zaś najdroższy jest diesel, który kosztuje tam 5,82 zł/l. W województwie zachodniopomorskim najwięcej płaci się za tankowanie autogazu - 3,16 zł/l.
 
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2022-01-19
Pb 98 5,99
Pb 95 5,74
ON 5,79
LPG 3,11
Ceny w zł/litr.

Zobacz także: Toyota Corolla w wersji Cross

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Karol (gość)

    Tylko kto kupuje wiekowe niemieckie auta powyżej 10 lat? Beneficjenci 500+ i Polska wieś! Aby to sprzedać cena nie może być wysoka.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości