Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Uwaga kierowcy! Drożej na stacjach

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Grzegorz Mehring Zgodnie z przewidywaniami e-petrol.pl kolejny tydzień wakacji przynosi dalsze wzrosty cen paliw na stacjach. Jak wynika z najnowszego raportu, w ostatnich dniach podwyżki przyspieszyły, a najbardziej podrożał diesel.

W porównaniu do notowań sprzed tygodnia kierowcy płacą dziś za olej napędowy o 5 groszy więcej - jego średnia, ogólnopolska cena wynosi 4,36 zł/l. O 4 i 3 grosze poszły również w górę ceny benzyny Pb98 i Pb95, oferowanych w sprzedaży detalicznej po 4,74 oraz 4,41 zł/l. Od ponad miesiąca natomiast litr LPG kosztuje przeciętnie 1,99 zł.  

Identycznie jak tydzień temu regionem z najniższymi cenami benzyn i diesla jest Górny Śląsk, gdzie za litr benzyn płaci się 4,33 i 4,58 zł, a za tę samą ilość oleju napędowego 4,25 zł. Najtańsze LPG jest nadal w Wielkopolsce i w województwie warmińsko-mazurskim, w których kosztuje 1,97 zł/l.

Zobacz także: Skoda Superb w policyjnej służbie

Na paliwowej mapie Polski nie zmieniły się również obszary z najwyższymi cenami paliw. W dalszym ciągu na Opolszczyźnie najdroższe są benzyny i diesel, które kosztują tam 4,53 i 4,90 oraz 4,48 zł/l. Autogaz ze średnią ceną równą 2,09 zł/l wciąż najwięcej kosztuje w województwie zachodniopomorskim.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2020-08-19
Pb 98 4,74
Pb 95 4,41
ON 4,36
LPG 1,99
Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także:Tak prezentuje się nowy Volkswagen Golf GTI

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Tom (gość)

    W Niemczech ON 1,01 euro a nieraz 0,999 centa

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości