Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw w górę - olej napędowy będzie droższy od benzyny

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Ceny paliw w górę - olej napędowy będzie droższy od benzyny Benzyna bezołowiowa 95 już kosztuje 5,30 zł za litr. Olej napędowy zbliża się do tego poziomu i zapewne wkrótce go przekroczy.

W ciągu tygodnia średnie ceny paliw w Polsce wzrosły o dość duże kwoty - benzyna bezołowiowa 95 i ON o 11 gr/l, a benzyna bezołowiowa 98 o 12 gr. Średnia cena litra oleju napędowego wynosi już 5,26 zł, a w hurcie to paliwo kosztuje drożej niż benzyna. Analitycy e-petrol.pl z firmy Information Market S.A. przewidują, że cena oleju napędowego wkrótce przekroczy cenę benzyny bezołowiowej 95.

Zobacz też: Już po wyborach a ceny paliw na Orlenie w górę. Przypadek?

Paliwo Pb95 jest najtańsze w województwach śląskim i podkarpackim - 5,28 zł/l, najdroższe w małopolskim, opolskim i mazowieckim - 5,32 zł/l. W przypadku oleju napędowego w województwie śląskim też jest najtaniej - 5,22 zł/l. Najdroższe paliwo do diesli tankują mieszkańcy Podlasia i Opolszczyzny - 5,27 zł/l.

Zobacz też: Nowy podatek - olej napędowy podrożeje o 20 groszy

O dwa grosze wzrosła też średnia cena autogazu - kosztuje on 2,84 zł/l, a rozpiętość cenowa tego paliwa jest stosunkowo niewielka - od 2,82 zł/l na Górnym Śląsku i w Świętokrzyskiem do 2,86 zł/l w województwach zachodnich.

Ceny paliw w górę - olej napędowy będzie droższy od benzyny
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Ceny paliw w górę - olej napędowy będzie droższy od benzyny

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości