Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw w Koszalinie i okolicach - w sierpniu będzie drożej

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Ceny paliw w Koszalinie i okolicach - w sierpniu będzie drożej Mimo sezonu letniego ceny na stacjach w Koszalinie i Kołobrzegu są niemal identyczne. W poprzednich latach kierowcy z Kołobrzegu płacili nawet 30 gr więcej za litr – w tym ceny spadają.

Dotychczas w naszym regionie obowiązywała niepisana reguła, że latem za paliwo trzeba zapłacić więcej. W tym sezonie letnim ceny na stacjach stoją w miejscu lub lekko spadają. Jeszcze w kwietniu i maju kierowcy płacili nawet 5,20 zł za litr Pb 95, tymczasem w lipcu z łatwością można znaleźć bezołowiową w cenie 5,04 zł za litr.

Ceny paliw znowu w dół. Ale benzyna dalej powyżej 5 zł
 
Takie obniżki to z pewnością nowość w porównaniu do ubiegłych lat. Nowością są również porównywalne ceny paliw w Koszalinie i Kołobrzegu – jeszcze w styczniu paliwo na kołobrzeskich stacjach było droższe nawet o 30 groszy! Teraz ceny są niemal identyczne. Wczoraj kierowcy tankujący na stacjach Orlenu w Koszalinie i Kołobrzegu płacili tyle samo zarówno za Pb 95 (5,09 zł), jak i za olej napędowy (4,99 zł).

Według Jakuba Boguckiego, analityka rynku paliw z serwisu e-petrol, takie ceny to wynik walki o klienta: – Koncerny paliwowe zdecydowały się na zachęcenie kierowców niższą ceną paliwa – mówi Jakub Bogucki. – Dodatkowo kierowcy mogą liczyć na promocyjne ceny, gdy zatankują więcej litrów paliwa. Obniżki  sięgają wtedy nawet 10 gr na litrze – mówi Bogucki.

W sierpniu ceny paliw pójdą w górę

Warto z takich promocji skorzystać, bo jak przekonują analitycy, już w sierpniu ceny paliw mogą wzrosnąć do poziomu 5,20 zł za litr bezołowiowej i ponad 5 zł za diesla. – Według naszych obliczeń w sierpniu czekają nas podwyżki na stacjach – przekonuje Jakub Bogucki. – W tym okresie wciąż panuje duży ruch turystyczny, a jak wynika z danych archiwalnych, właściciele stacji w tym okresie chętniej podnoszą ceny paliw.

Taka podwyżka jest tym bardziej prawdopodobna ze względu na wysoką cenę baryłki ropy na światowych giełdach, która wynosi obecnie 112 dolarów – mówi Bogucki. Nasze województwo wciąż jest jednym z najdroższych w kraju. Benzynę bezołowiową najtaniej można obecnie zatankować w województwie dolnośląskim – średnia cena Pb 95 wynosi tam 5,03 złotego za litr. Olej napędowy najtaniej kupimy zaś w województwie śląskim – średnia cena za litr to 4,86 zł, podczas gdy w zachodniopomorskim i opolskim średnia cena tego paliwa wynosi 4,96 złotego.

Autogaz nadal tani

Jedynym wciąż stabilnym cenowo paliwem pozostaje gaz – średnia cena LPG wynosiła w ubiegłym tygodniu 2,47 zł i jak przewidują analitycy, w najbliższym czasie powinna pozostać na tym poziomie.

Michał Borkowski, Gk24.pl

Źródło: Gk24.pl

Ceny paliw w Koszalinie i okolicach - w sierpniu będzie drożej
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Ceny paliw w Koszalinie i okolicach - w sierpniu będzie drożej

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości