Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. W którym mieście zatankujemy najdrożej?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Archiwum PPG W tym tygodniu wszystkie paliwa na polskich stacjach odnotowały zmianę zwyżkową – najwyraźniejsza dotyczy benzyny 95-oktanowej, która podrożała o 4 gr na litrze.

Średnia cena Pb95 w tym tygodniu wyniosła 4,23 zł/l. W cenie benzyny 98-oktanowej zmiana w górę wyniosła 3 grosze i paliwo to kosztuje średnio 4,56 zł/l. W cenie oleju napędowego odnotowaliśmy dwugroszową podwyżkę i średnia ogólnopolska cena tego paliwa to 4,19 zł/l. Drożeje także autogaz, który kosztuje średnio 1,98 zł/l – o 2 grosze więcej niż w ubiegłą środę.

Zobacz także: Jazda podczas burzy. O czym trzeba pamiętać?

Najtańszym z województw w tym tygodniu jest ąląskie, gdzie litr benzyny Pb95 kosztuje 4,18 zł/l, a olej napędowy 4,12 zł/l. Przeciwny kraniec tabeli należy do kuhawsko-pomorskiego, gdzie litr benzyny kosztuje 4,27 zł/l, a także do Podkarpacia, Opolszczyzny i Pomorza Zachodniego, gdzie za litr diesla płaci się 4,23 zł. Różnice w regionalnych cena autogazu także są znaczące – najtaniej tankują mieszkańcy wielkopolskiego, warmińsko-Mazurskiego i łódzkiego, gdzie LPG kosztuje 1,94 zł, najdrożej zaś na Mazowszu – tam za litr autogazu płaci się 2,08 zł.

Najtańszą benzynę wśród stolic wojewódzkich mamy we Wrocławiu – po 4,18 zł/l, olej napędowy zaś w Łodzi – po 4,11 zł/l. Najdroższym miastem jest natomiast Gorzów Wielkopolski – tam litr Pb95 sprzedawany jest po 4,27 zł/, a litr diesla – po 4,23 zł/l.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2020-07-08
Pb 98 4,56
Pb 95 4,23
ON 4,19
LPG 1,98

Ceny w zł/litr.

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: SUV-y Škody. Kodiaq, Karoq i Kamiq. Trojaczki w komplecie

</p

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości