Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw - w przyszłym roku diesel po 6 zł. Co z benzyną?

Data publikacji: Autor: Bartosz Gubernat

Ceny paliw - w przyszłym roku diesel po 6 zł. Co z benzyną? Od stycznia ceny oleju napędowego poszybują ostro w górę. Poziom 6 zł za litr zapewne osiągną jednak dopiero na wiosnę.

- Podwyżka cen jest nieunikniona, bo od stycznia w górę wędruje akcyza na to paliwo. Ale ponieważ koncerny chcąc złagodzić zmiany już teraz stopniowo podnoszą ceny o kilka groszy, nie przewidujemy, aby już w styczniu olej kosztował 6 zł. Jeżeli już, to taki pułap cena może osiągnąć pod koniec pierwszego kwartału, ale i to nic pewnego – mówi Jakub Bogucki, analityk portalu e-petrol.pl.

Jak dodaje, benzyna bezołowiowa 95 będzie najprawdpodobniej drożała wolniej - 6 zł za litr może kosztować dopiero w połowie przyszłego roku.

Tymczasem kierowcy już teraz zwołują się na prostest przeciwko wysokim cenom paliw. Zobacz więcej: Paliwa po 6 zł? Kierowcy szykują protest na stacjach

Z najnowszej analizy e-petrol wynika, że w stosunku do ubiegłego tygodnia benzyna 95 na polskich stacjach potaniała średnio o 1 grosz i kosztuje teraz 5,43 zł. Pb98 utrzymała cenę na poziomie 5,69 zł. Po raz kolejny podrożał olej napędowy, który kosztuje dziś średnio 5,59 zł.

Uwaga na chrzczone paliwa. Oszuści wiedzą jak omijać kontrole PIH

Od dziewięciu tygodni nie zmieniła się natomiast cena gazu LPG, który kosztuje ciągle 2,84 zł. – I ciągle mało prawdopodobne, aby ta cena ta uległa istotnej korekcie w najbliższych dniach, chociaż ze względu na osłabienie złotówki ceny tego paliwa w hurcie mogą nieco wzrosnąć. Na stacjach ewentualne zmiany będą jednak widoczne znacznie później – przewidują analitycy e-petrolu.

W ubiegłym tygodniu najtańszą benzynę, po 5,39 zł za litr tankowali kierowcy z województwa pomorskiego. Najdrożej, 5,49 zł trzeba było zapłacić za to paliwo na Podkarpaciu. Widełki dla ON to 5,53 zł na Podlasiu i 5,64 zł w województwie zachodniopomorskim.

Bierz paragon na stacji, a paliwo będzie lepszej jakości

- Stolica wojewódzka o najtańszych paliwach to w tym tygodniu Białystok (Pb95 po 5,38 zł, olej po 5,49 zł. Benzyna najdroższa jest w Katowicach (5,53 zł), a diesel w Szczecinie (5,65 zł). Najtańszy autogaz tankują kierowcy z Opola (2,79 zł), najdrożej za to paliwo trzeba zapłacić w Gorzowie Wlkp - 2,89 zł - wyliczają analitycy. 

Bartosz Gubernat

Ceny paliw - w przyszłym roku diesel po 6 zł. Co z benzyną?
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Ceny paliw - w przyszłym roku diesel po 6 zł. Co z benzyną?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości