Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. W tych województwach zatankujesz najtaniej

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Grzegorz Olkowski W tym tygodniu wszystkie paliwa w detalu potaniały o dwa grosze na litrze - taka zmiana jest potwierdzeniem ostatnich prognoz e-petrol.pl. Co więcej, spodziewamy się dalszego obniżania poziomu cen na stacjach.

Aktualny poziom cen detalicznych benzyny 95-oktanowej wynosi 4,94 zł/l, a w przypadku Pb98 cena średnia w naszym notowaniu ulokowała się na poziomie 5,27 zł/l. W cenie oleju napędowego także zobaczyliśmy dwugroszową zmianę do poziomu 5,13 zł/l. Znaczące spadki cen w dostawach autogazu do stacji już przełożyły się obniżką w średniej cenie - do 2,33 zł/l, a dalsze zmiany w podobnym kierunku są prawdopodobne.

Wśród województw o najniższym poziomie cen na pierwsze miejsce wysunęło się świętokrzyskie, gdzie Pb95 kosztuje 4,83 zł/l, a także lubuskie i wielkopolskie - tam diesel sprzedawany jest w cenie 5,06 zł/l. Najdrożej jest w tym tygodniu w województwach kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i podkarpackim, gdzie benzyna kosztuje 4,99 zł/l. Na Warmii i Mazurach olej napędowy kosztuje aktualnie 5,19 zł/l.

Zobacz także: Cofanie licznika. Uwaga na pomyłki diagnostów

Najtańszą stolicą wojewódzką w tym tygodniu jest Poznań, gdzie ON kosztuje 5,02 zł/l, a także Kielce i Opole - tam średnia cena benzyny wyniosła w tym tygodniu 4,83 zł/l. Przeciwny kraniec tabeli zajął w tym tygodniu Olsztyn - benzyna kosztuje tam 5,06, a ON - 5,25 zł/l.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2020-01-29
Pb 98 5,27
Pb 95 4,94
ON 5,13
LPG 2,33

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: SUV-y Škody. Kodiaq, Karoq i Kamiq. Trojaczki w komplecie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Felek (gość)

    Dużej różnicy w cenie nie ma, benzyna wszędzie w granicach piątki. Ja to się tylko cieszę, że jak kupowałem xlv to od razu w salonie zamontowali mi butlę na gaz. dzięki temu tankuję za połowę tego co zapłaciłbym za benzynę.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości