Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Wakacyjne wyjazdy znów droższe

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Wojciech Wojtkielewicz Druga połowa lipca przynosi kolejne podwyżki cen paliw na stacjach, którym - jak wynika z najnowszego raportu e-petrol.pl - w ostatnich dniach oparł się jedynie autogaz.

Podróżujący na urlop kierowcy, którzy tankują benzynę, płacą aktualnie za litr Pb95 4,32 zł, tj. o 5 groszy więcej niż przed tygodniem. Tej samej skali zmiana dotyczy także średniej, ogólnopolskiej ceny benzyny Pb98, która wzrosła do poziomu 4,64 zł/l. Najbardziej jednak - o 6 groszy na litrze - podrożał diesel, oferowany przeciętnie po 4,27 zł/l. Stabilna pozostaje natomiast cena LPG i wynosi 1,99 zł/l. 

Zobacz także: Jazda podczas burzy. O czym trzeba pamiętać?

Na paliwowej mapie Polski wyróżnia się dziś Górny Śląsk oraz Wielkopolska, gdzie paliwa są najtańsze. W pierwszym z nich benzyna 95-oktanowa oraz olej napędowy kosztują średnio 4,27 i 4,20 zł/l. W drugim zaś za litr Pb98 płaci się 4,53 zł/l, a za tę samą ilość autogazu 1,95 zł/l. 
 
Benzyny i diesel najdroższe są natomiast na Opolszczyźnie, gdzie ich średnie ceny wynoszą 4,39 i 4,74 oraz 4,32 zł/l. Za tankowanie LPG najwięcej płaci się w województwie zachodniopomorskim: 2,10 zł/l.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2020-07-22
Pb 98 4,64
Pb 95 4,32
ON 4,27
LPG 1,99
Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: SUV-y Škody. Kodiaq, Karoq i Kamiq. Trojaczki w komplecie

</p

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości