Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw - wkrótce benzyna będzie droższa od oleju napędowego

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Ceny paliw - wkrótce benzyna będzie droższa od oleju napędowego Benzyna bezołowiowa 95 drożeje, tanieją olej napędowy i LPG. Diesel nadal jest droższy, ale to zapewne się zmieni.

Jak podają analitycy e-petrol.pl, w tym tygodniu średnia cena oleju napędowego w Polsce jest niższa o 1 gr niż 7 dni temu i wynosi 5,75 zł/l. Z kolei benzyna bezołowiowa 95 podrożała o 1 gr i kosztuje 5,66 zł/l. Benzyna bezołowiowa 98 tak jak przed tygodniem kosztuje 5,89 zł/l, a autogaz potaniał o 2 gr do 2,85 zł/l.

Jakub Bogucki z e-petrol.pl zwraca uwagę na duże obniżki hurtowych cen oleju napędowego, których dokonały polskie koncerny paliwowe. Jego zdaniem w najbliższych tygodniach ceny benzyny bezołowiowej 95 i oleju napędowego na stacjach paliw zrównają się, a w kolejnych tygodniach można się spodziewać, że benzyna będzie droższa od diesla.

Na razie śród województw najtańsze dla kierowców tankujących Pb95 było województwo dolnośląskie z ceną 5,64 zł/l. Użytkownicy diesli najtaniej zatankować mogli w województwie podlaskim - 5,69 zł/l. Rekordowo wysokie wyniki dla benzyny 95 e-petrol.pl odnotował w trzech województwach: świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim - 5,70 zł/l. Ponadto w pierwszym z nich padł także rekord dla oleju napędowego - 5,83 zł/l.

Więcej w portalu e-petrol.pl

Ceny paliw - wkrótce benzyna będzie droższa od oleju napędowego
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Ceny paliw - wkrótce benzyna będzie droższa od oleju napędowego

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości