Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Ceny paliw znowu w górę. Będzie jeszcze drożej!

Data publikacji: Autor: Bartosz Gubernat

Benzyna bezołowiowa 95 w ciągu tygodnia podrożała o 9 groszy. Olej napędowy kosztuje więcej o 3 grosze. – To nie koniec podwyżek – zapowiadają analitycy.

Z najnowszego raportu przygotowanego przez firmę analityczną e-petrol.pl wynika, że w ciągu tygodnia w Polsce wzrosły ceny wszystkich paliw. Ze średnich 2,45 zł do 2,47 zł podrożał nawet gaz LPG, który dotychczas nie reagował na wahania cen benznyny bezołoiowej i oleju napędowego.

- Podwyżki są wynikiem wzrostu cen hurtowych z ostatnich dni. Niestety, ceny będą rosnąć nadal. Możliwe, że nawet do końca wakacji – czytamy w najnowszym komunikacie e-petrol.pl

Orlen obniża ceny paliw. Ale...

Aktualna, średnia cena benzyny bezołowiowej 95 to w Polsce 5,15 zł. Za olej napędowy kierowcy płaca średnio 4,94 zł, a autogaz kosztuje 2,47 zł. Dla Pb95 najtańsze województwa to lubuskie, wielkopolskie i dolnośląskie – 5,13 zł. Najwięcej za to paliwo płaci się natomiast w Małopolsce – 5,18 zł. Diesel najtańszy jest w Wielkopolsce – 4,90 zł, a najdroższy w województwie zachodniopomorskim - 4,98 zł.

Sposoby kierowców na tańsze tankowanie

Miastem o najniższych cenach paliw jest Opole (ON po 4,87 zł, Pb95 po 5,11 zł). Za 5,20 zł (najdrożej wśród wojewódzkich stolic) benzynę bezołowiową 95 można kupić natomiast w Olsztynie, Krakowie i Szczecinie. Olsztyn z wynikiem 5,01 zł jest także najdroższy, jeśli chodzi o ceny oleju napędowego.

Bartosz Gubernat

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości