Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw znowu w górę. Sprawdź, gdzie jest najdrożej

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Ceny paliw znowu w górę. Sprawdź, gdzie jest najdrożej Benzyna 95 i 98 w tym tygodniu znowu podrożały. Co prawda tylko o grosz na litrze, ale wkrótce ceny podskoczą jeszcze mocniej – nawet o 10 gr. Wszystko z powodu zmiany przepisów podatkowych.

Jak informuje firma doradcza e-petrol, monitorująca ceny paliw na polskim rynku, w tym tygodniu benzyna znowu drożeje.

Zobacz: Paliwa po pięć złotych za litr na dłużej. Ceny spadną dopiero po wakacjach

Średnia cena benzyny bezołowiowej 95 na polskich stacjach paliw wynosi 5,17 zł/l, a więc o grosz więcej niż przed tygodniem. O grosz także – na poziom 5,39 zł/l – podskoczyła benzyna 98. Jedynie olej napędowy na poziomie 5,05 zł/l utrzymuje się poniżej ubiegłotygodniowego wyniku. Zaledwie jednak o 1 grosz.

Zarówno obecne podwyżki, jak i ubiegłotygodniowe obniżki cen paliw są więc symboliczne. Analitycy e-petrol.pl przewidują jednak, że ceny benzyny i oleju napędowego wkrótce znowu pójdą w górę. Nie będą to bynajmniej symboliczne podwyżki. Z powody wygaśnięcia ulgi akcyzowej dla paliw z biododatkami cena litra paliwa może wzrosnąć o 7-10 groszy.

Ceny benzyny bezołowiowej 95 są najwyższe na Pomorzu Zachodnim i w Świętokrzyskim (5,21 zł/l). Olej napędowy jest najdroższy na Pomorzu Zachodnim i w Lubuskiem (5,10 zł/l). Najtaniej benzynę bezołowiową można na Górnym Śląsku i na Podkarpaciu – po 5,14 zł/l. Śląskie i Podlaskie są też krainą najtańszego oleju napędowego – po 5,02 zł/l.

Źródło: E-petrol.pl

Ceny paliw znowu w górę. Sprawdź, gdzie jest najdrożej
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Ceny paliw znowu w górę. Sprawdź, gdzie jest najdrożej

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości