Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

CEPiK 2.0 opóźniony. Kiedy nowa wersja?

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Archiwum CEPiK 2.0 nie zostanie uruchomiony 1 stycznia 2017 roku. Kiedy ma szansę zacząć działać i co to oznacza dla kierowców?

Początkowo nowa wersja Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców miała wystartować w styczniu 2016 roku. Tak się jednak nie stało, a termin został przesunięty na styczeń 2017 roku. Wiadomo jednak, że zmiany nie wejdą w życie w tym terminie. Uruchomienia CEPiK-u 2.0 należy spodziewać się najwcześniej w czerwcu 2017 roku.

Przesunięcie zmian oznacza, że nie wejdzie w życie obowiązek przechodzenia dodatkowych szkoleń przez osoby, które dopiero co zdały egzamin na prawo jazdy. W czasie przesuną się również zmiany w zakresie redukowania punktów karnych, a ich ilości nie sprawdzimy w sieci. Opóźni się również uzyskanie dostępu do informacji o ośrodkach szkolenia kierowców, egzaminatorach oraz instruktorach.

Redakcja poleca:

Akcyza na samochód. Jakie stawki w 2017 roku?
Test opon zimowych
Suzuki Baleno. Jak sprawdza się w trasie?

Przypomnijmy, że projekt zmian realizowany jest przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych od 27 września 2013 roku. Ma on na celu przebudowę Centralnej Ewidencji Pojazdów, Centralnej Ewidencji Kierowców, a także zbudowanie centralnej ewidencji posiadaczy kart parkingowych.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • obserwator polityczny (gość)

    jo jak na każdym odcinku polska bylejakość byle ktoś zarobił

  • RS (gość)

    ciekaw jestem, czy to cudeńko latami tworzone pozwoli na uproszczenie rejestracji samochodu, może nie tak jak w UK, że wszystko przez pocztę ale żeby chociaż tylko raz trzeba było pójść do urzędu...

  • Westlaw łagowski (gość)

    James co man zrobic odzyskaci prawn jazdy no stracilem 15 last temu Zach pukty I zemsta policji błona.z laziness hodziłem

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości