Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38366 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

CES 2016. Elektryczny Volkswagen Budd-e

Data publikacji: Autor: (mm)

Podczas wystawy sprzętu elektronicznego CES w Las Vegas Volkswagen prezentuje  pojazd studyjny BUDD-e. Skonstruowano go w oparciu o elementy modułowej platformy do budowy pojazdów elektrycznych (MEB) / Fot. Volkswagen Podczas wystawy sprzętu elektronicznego CES w Las Vegas Volkswagen prezentuje pojazd studyjny BUDD-e. Skonstruowano go w oparciu o elementy modułowej platformy do budowy pojazdów elektrycznych (MEB).

Podczas wystawy sprzętu elektronicznego CES w Las Vegas Volkswagen prezentuje  pojazd studyjny BUDD-e. Skonstruowano go w oparciu o elementy modułowej platformy do budowy pojazdów elektrycznych (MEB) / Fot. Volkswagen BUDD jest nowoczesną interpretacją pierwszego Volkswagena Bulli. Moc systemowa tego pojazdu wyposażonego w napęd na cztery koła wynosi 235 kW/317 KM. Ponieważ akumulatory umieszczono w podłodze, wnętrze pojazdu można było urządzić w zupełnie nowy sposób, bez jakichkolwiek ograniczeń. Baterie pozwalają pokonać dystans 533 km. 

Zobacz także: Zawisza wraca do zajęć. Najpierw badania, potem wykuwanie formy

Na szczególną uwagę zasługuje zastosowany system ładowania akumulatorów – już po 30 minutach są one ponownie naładowane w 80%. Samochód w 6,9 sekundy przyspiesza do pierwszej setki i osiaga 150 km/h prędkości maksymalnej.

Za pomocą krótkich komend możemy sterować wieloma funkcjami auta. W ten sposób ustawimy m.in. podgrzewanie foteli. Za pomocą gestów otworzymy natomiast drzwi i klapę bagażnika.

Nie zostało potwierdzone czy koncept ma szansę wejść do produkcji.

Podczas wystawy sprzętu elektronicznego CES w Las Vegas Volkswagen prezentuje  pojazd studyjny BUDD-e. Skonstruowano go w oparciu o elementy modułowej platformy do budowy pojazdów elektrycznych (MEB) / Fot. Volkswagen

Podczas wystawy sprzętu elektronicznego CES w Las Vegas Volkswagen prezentuje pojazd studyjny BUDD-e. Skonstruowano go w oparciu o elementy modułowej platformy do budowy pojazdów elektrycznych (MEB) / Fot. Volkswagen

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Volkswagen zdjęcia

Volkswagen dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Volkswagen Cena

Części dla marki Volkswagen

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

608 zł