Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Chcą wprowadzić podatek od podatku!

Data publikacji: Autor: am

 Końca niespodzianek podatkowych dla branży motoryzacyjnej przygotowanych przez naszych decydentów nie widać. Właściciele aut starszych niż osiem lat mogą zapłacić podwójnie. I to nie tylko podatek rejestracyjny.

Przypomnijmy, że pod przykrywką zahamowania importowego złomu Ministrerstwo Finansów chce nam wcisnąć nowy podatek na samochody. W miejsce dotychczasowej akcyzy ma obowiązywać opłata rejestracyjna, którą obłożone mają być zarówno auta sprowadzone z zagranicy, jak i pochodzące z rynku krajowego. Najczęściej pojawiający się przedział to 1000-5000 zł.

 

Dla przykładu: gdyby opłata rejestracyjna wynosiła 1000 zł, to w przypadku nowego auta o wartości 50 tys. zł należny podatek stanowiłby 2 proc., w przypadku auta używanego o wartości 10 tys. zł – byłoby to zaś 10 proc. A więc już nie tylko mamy tu zamach na importowane używane samochody, ale na wszystkie bez względu na to, czy pochodzą z rynku krajowego, czy też z zagranicy.


Ale to nie wszystko. W grę wchodzi także wprowadzenie dodatkowej opłaty od dodatkowej opłaty dla samochodów starszych niż osiem lat, co miałoby powstrzymać napływ do kraju starych, wyeksploatowanych samochodów. Propozycja zakłada, aby opłata ta wynosiła 500 zł. Opłata miałaby dotyczyć zarówno aut sprowadzonych z zagranicy, jak również podlegających ponownej rejestracji przy zmianie właściciela.

 

A więc rząd chce nam wlepić dwa kolejne podatki, razem z opłatami w cenie paliwa (są już trzy), ma być pięć.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

  • drozdek (gość)

    to od kiedy wchodzi ten popruty podatek? czy ktos wie dokladnie? dziekuje.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości