Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Chevrolet Aveo najbezpieczniejszym samochodem segmentu B

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: Chevrolet Aveo, miejski samochód Chevroleta, został ogłoszony najbezpieczniejszym w swojej kategorii samochodem roku 2011 przez organizację EuroNCAP (European New Car Assessment Program), która opublikowała ostatnio wyniki testów 53 nowych modeli samochodów dostępnych na rynku europejskim.
„Aveo to fantastyczne auto o efektownym designie, które pod względem Fot: Chevrolet bezpieczeństwa nie ma sobie równych. Nowy system MyLink oraz jego pozostałe cechy czynią go niezwykle interesującą opcją w segmencie małych samochodów”, zapewnia Susan Docherty, prezes i dyrektor zarządzająca Chevrolet Europe.

Aby zasłużyć na miano najbezpieczniejszego samochodu danego segmentu w klasyfikacji EuroNCAP, auto musi zdobyć 5 gwiazdek oraz osiągnąć wysokie noty w czterech kategoriach ocenianych przez organizację. W ubiegłym roku Chevrolet Aveo w wersji hatchback otrzymał odpowiednio 95% oraz 87% w kluczowych kwestiach ochrony pasażera dorosłego oraz dziecka.

Aveo jest standardowo wyposażony w 6 poduszek powietrznych oraz liczne systemy bezpieczeństwa aktywnego, takie jak elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy, kontrolę trakcji, czterokanałowy ABS z inteligentnym systemem brake assist oraz systemem elektronicznego rozdziału siły hamowania. Ponadto, również w standardzie, Aveo może pochwalić się systemem hill-start assist, wspomagającym ruszanie na stromych podjazdach, oraz tempomatem z funkcją ograniczania prędkości.

Od jesieni 2011 roku Aveo jest dostępny w sprzedaży z silnikiem 1,3 l turbo-diesel, pierwszym wysokoprężnym silnikiem w miejskim modelu Chevroleta. Czterodrzwiowy wariant Aveo wyposażony w ten silnik jest najbardziej ekonomicznym samochodem typu notchback w Europie.

Wspomniany pokładowy system multimedialny MyLink, nowinka Chevroleta, będzie dostępny w nowym Aveo od lipca. Dzięki niemu samochód praktycznie przejmie funkcje smartfona.

System MyLink udostępnia użytkownikowi zawartość smartfona na 7-calowym kolorowym wyświetlaczu dotykowym. Do podłączania urządzeń kompatybilnych służy złącze USB i Bluetooth. Ponadto, Aveo oferuje dodatkowy interfejs umożliwiający podłączenie niektórych przenośnych odtwarzaczy muzycznych oraz smartfonów nie obsługujących USB ani Bluetooth.

Po podłączeniu smartfona do systemu MyLink, kierowca będzie mógł cieszyć się całą jego zawartością w postaci playlist, galerii zdjęć, książki telefonicznej, filmów oraz innych mediów i danych (np. specjalnych aplikacji nawigacyjnych), uzyskując do niej dostęp poprzez dotykowy ekran.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • h (gość)

    a ja się jakoś nie mogę przekonać do tego AVEO.... patrząc na to auto cały czas mam wspomnienie Daewoo.... co innego z Cruze.

  • jo (gość)

    Daewoo to były dobre i trwałe auta. Mnóstwo ich jeździ do dzisiaj.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości