Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Chevrolet Camaro i Malibu - czas na europejską premierę

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Chevrolet Camaro i Malibu - czas na europejską premierę Camaro piątej generacji, czy europejska premiera Malibu – to niektóre atrakcje, jakie przygotował Chevrolet na 64. Salon Samochodowy we Frankfurcie.

Podczas tegorocznego salonu samochodowego swoją europejską premierę będą miały dwa samochody koncepcyjne - roadster Chevrolet Miray oraz pickup Colorado Rally.

Wśród wielu prezentowanych samochodów znajdzie się od dawna oczekiwany Chevrolet Camaro piątej generacji - „muscle car”, który szczyci się zarówno niezwykle mocnym silnikiem, jak i typowym dla marki, przykuwającym wzrok, nowoczesnym designem.

Camaro w wersji coupe i kabriolet wejdzie do sprzedaży na rynku europejskim we wrześniu 2011 roku, a ceny będą zaczynać się od 199 900 zł (coupe) i 224 900 zł (kabriolet).

W tym roku Chevrolet zaprezentuje również specjalną edycję modelu Corvette, stworzoną z okazji stulecia marki - olśniewającą maszynę o agresywnym, niemal złowrogim wyglądzie, unikatowych elementach designu i legendarnych osiągach.

Podczas dni prasowych na stanowisku Chevroleta, w ramach projektu Corvette Engine Build Experience, będzie składany prawdziwy silnik do Corvette.

Europejska premiera nowego Malibu zasługuje na specjalną uwagę, gdyż od 2012 roku będzie to najwyższej klasy model Chevroleta na Starym Kontynencie.

Pojazd będzie napędzany jednostką wysokoprężną o pojemności 2.0 l lub benzynowym silnikiem o pojemności 2.4 l.

Innym, eksponowanym przez Chevroleta modelem we Frankfurcie będzie Aveo z turbodoładowanym silnikiem wysokoprężnym o pojemności 1.3 l.

Wariant Eco o mocy 95 KM emituje 95 g CO2/km, a wersja o mocy 75 KM zasila najbardziej oszczędnego sedana w Europie.

Fot. Chevrolet

Chevrolet Camaro i Malibu - czas na europejską premierę
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Chevrolet Camaro i Malibu - czas na europejską premierę

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości