Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36547 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Motociekawostki / Historia motoryzacji

Chevrolet Corvette. 46 lat, 4122 km przebiegu

Data publikacji: Autor: łs

Chevrolet Corvette / Fot. Rick Cole Auctions Chevrolet Corvette jest jedną ikon motoryzacji. Nowego właściciela szuka wyjątkowy egzemplarz z symbolicznym przebiegiem.

Chevrolet Corvette / Fot. Rick Cole AuctionsAmerykańskie Rick Cole Auctions przeprowadzi licytację jedynego w swoim rodzaju Chevroleta Corvette. Samochód z 1969 roku jest niemalże... fabrycznie nowy. Od momentu opuszczenia salonu pokonał jedynie 4122 kilometry.

Pokryta złotym lakierem Corvette jest doskonale znana miłośnikom zabytkowych pojazdów. Auto zdobywało nagrody w wielu konkursach. Aktualny właściciel posiada kompletną dokumentację samochodu.

Ogromny wpływ na wartość zabytkowych pojazdów mają detale, które przesądzają o ich wyjątkowości. Prezentowany Chevrolet Corvette to jeden ze 117 egzemplarzy z rocznika 1969, które otrzymały 430-konny motor L88. Jeszcze bardziej unikalny jest tylny most o przełożeniu 4,56:1 – został zastosowany tylko w dziesięciu Corvette z tamtego okresu.

Smaczkiem są nawet niewielkie ślady eksploatacji. Przyklejone do tylnej części nadwozia skrawki gumy przypominają o fantazji pierwszych właścicieli, którzy sprawdzili Corvette w konkursowych jazdach miedzy słupkami, a nawet wyścigach na 1/4 mili. W tych ostatnich Chevrolet miał uzyskać czas 11,7 sekundy, który nawet dzisiaj robi wrażenie.

Symboliczny przebieg, pełna oryginalność i unikalne rozwiązania techniczne z pewnością znajdą odzwierciedlenie w cenie samochodu. Rick Cole Auctions prognozuje, że prezentowana Corvette może zostać sprzedana za 650-750 tysięcy dolarów. To jednak tylko chłodna kalkulacja. Jeżeli licytujących poniosą emocje, może paść znacznie wyższa suma.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Chevrolet Corvette zdjęcia

Chevrolet Corvette dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Części dla marki Chevrolet

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

612 zł