Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Chevrolet Cruze hatchback

Data publikacji: Autor: (TSz)

Fot. Chevrolet Podczas salonu w Paryżu odbędzie się premiera modelu Chevrolet Cruze w nowej odmianie nadwoziowej hatchback.

Podczas salonu  w Paryżu odbędzie się premiera modelu Chevrolet Cruze w nowej odmianie nadwoziowej hatchback.

Będzie to jedna z czterech premier Chevroleta podczas tegorocznej edycji targów. Po wprowadzeniu modelu Cruze hatchback, klienci będą mieli do wyboru kolejną wersję nadwoziową oprócz klasycznego sedana.

Zdaniem Wayne’a Brannona, prezesa i dyrektora zarządzającego Chevrolet Europe, potencjał w zakresie możliwości dalszego spełnienia wymagań klientów jest znaczny. „Cruze okazuje się być prawdziwą historią sukcesu. Sprzedajemy ten model w 70 krajach na całym świecie i niedawno prześcignął on Avo - nasz najlepiej sprzedający się samochód osobowy”.

- Wersje hatchback odgrywają na wielu rynkach dominującą rolę. Europejski segment samochodów kompaktowych to łącznie około 4,8 miliona pojazdów, czyli ponad ¼ całego rynku, z czego wersje hatchback stanowią około 65 proc. Dlatego spodziewamy się zwiększenia sprzedaży w szeregu regionów - dodał Brannon.

Od premiery wiosną 2009 roku, model Cruze jest najlepiej sprzedającym się kompaktowym sedanem w 2010 roku na kilku z większych rynków europejskich, w tym w Danii, Niemczech, Szwajcarii, we Włoszech, w Hiszpanii, Portugalii i Wielkiej Brytanii.

W Chinach Chevrolet sprzedał od początku roku niemal 90 000 egzemplarzy modelu Cruze. Wersja sedan znajduje też wielu klientów w Rosji, niektórych częściach Ameryki Południowej oraz w Indiach i na innych rozwijających się rynkach.

Nowy Chevrolet Cruze w wersji 5-drzwiowego hatchbacka wejdzie do sprzedaży w całej Europie w połowie 2011 roku, a jego ceny zostaną podane tuż przed premierą.

Fot. Chevrolet Fot. Chevrolet Fot. Chevrolet


więcej zdjęć Chevroleta Cruze w naszej galerii 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • lordofchaos

  bardzo ladne autko ciekave jaka okaze sie rzeczyvistosc?

 • Roger

  no no ładny ten nowy lanos

 • Jarpoz

  Ładniejszy niż Astra z którą dzieli wspólne technologie.

 • Mecenas

  Zdecydowanie ładniejszy niż Lancer czy Impreza w wersji hatchback. Więc jednak da się zrobić ładnego dużego kompakta ;-) Teraz zadecydują ceny, jeśli będą niższe niż u renomowanych europejskich producentów to auto ma szansę jeśli nie ludzie kupią Golfa czy Astrę

 • RysiekK

  Przód zdecydowanie udany. wygięcie lini wlotu i lamp ku górze nie jest przesadznone, co jest niestety powszechne w wielu innych współczesnych "dziełach" których tfórcy wyznają zasadą udziwniania dla udziwniania. przy okazji: nazwa "hatchback" winna być zarezerwowana dla pojazdów z ostro ściętym tyłem jak n.p. w Pandzie. Gdy linia dachu opada łagodnie to jest liftback

 • RysiekK

  Przyczepić można się jedynie do słupka tylnego który zbyt gwałtownie pocienia sie ku górze. Jakaś deb...na moda się rozpowszechnia

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości